Velký boj svedlo téměř pět set chlapců a dívek ve věku od 6 do 15 let o druhou příčku, nakonec se z ní raduje Bystřice. Třetí byla Předslav.

Zatímco účast některých družstev se nesla spíše v duchu olympijského hesla „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se“, jiné kolektivy pomýšlely na stupně nejvyšší. „Chtěli jsme být alespoň do třetího místa. Hodně jsme trénovali, abychom postoupili,“ svěřila se během soutěže Deníku Renata Šilhánková z SDH Sušice. Jenže spolu s dalšími malými hasiči z města na Otavě měla smůlu, stejně jako například Strážov, který také pomýšlel hodně vysoko, ale nakonec se musel spokojit s celkovým čtvrtým místem kvůli neúspěchu v požárním útoku. „Kdyby nedošlo k technické závadě, tak by to bylo dobré. Věřili jsme si na postup, ale bohužel, stalo se. Tak příště,“ uvedl strážovský David Truhlář.

„Zúčastnilo se 51 družstev ze 44 kolektivů. Soutěžilo se v pěti disciplínách. V královské disciplině, kterou je klasický požární útok, a dále v požárním útoku CTIF, štafetě 4x60 m, štafetě dvojic a běhu na 60 metrů jednotlivců. Nejúspěšnější družstvo si vybojovalo postup do krajského kola hry Plamen, které se bude konat v červnu v Chodové Plané,“ uzavřel vedoucí odborné rady mládeže okresu Klatovy Bohumír Bucifal.

Nejlepší desítka soutěže Plamen: 1. Malechov A, 2. Bystřice A, 3. Předslav A, 4. Strážov A, 5. Plánice A, 6. Žihobce A, 7. Dlažov A, 8. Malý Bor A, 9. Horažďovice A, 10. Luby A. Nejlepší jednotlivci: Chlapci: 1. Grassl Petr (Bystřice) 13,01 sekundy, 2. Tůma Luboš (Malechov) 14,89, 3. Vild David (Bystřice) 15,47. Dívky: 1. Hájková Kateřina (Bystřice) 17,03, 2. Halamová Jana (Dlažic) 18,81, 3. Blahoušová Andrea (Předslav) 20,18.