Letošní lyžařská sezona na Šumavě o uplynulém víkendu odstartovala. Své návštěvníky poprvé v letošním roce přivítal jak ski areál Špičák, tak lyžařský areál Weissova louka na Špičáku.

„Během soboty a neděle jsme v našem areálu přivítali odhadem devět set návštěvníků. To je přiměřené číslo na začátek sezony. V loňském roce jsme s lyžováním začínali o týden dříve,“ informoval spolumajitel střediska ski areál Špičák Vladimír Kasík.

S klesajícími teplotami bylo spuštěno na plný výkon umělé zasněžování. Skiareál bude i po uplynulém víkendu pokračovat v každodenním provozu.
„I v nadcházejícím týdnu budou vleky i lanovka v provozu. Pro začátečníky je také spuštěn vlek Sirotek. Lyžařské podmínky by se měly zlepšit díky technickému zasněžování. Soustředili jsme se na nově rozšířenou sjezdovku č. 3, Slalomovou, kde je nyní umístěno nejvíce zasněžovací techniky. Sníh nyní nanáší na sjezdovku patnáct zasněžovacích tyčí a sedm kanonů,“ potvrdil Kasík.

V provozu jsou i půjčovny s lyžařským vybavením a servis stejně jako místa s občerstvením.

Vlek se poprvé rozjel také na Weissově louce. „Během víkendu se u nás protočila zhruba stovka lidí. To sice není mnoho, ale mohlo to být ale mnohem horší. Lidé se totiž v současné chvíli více věnují nakupování vánočních dárků a podobně,“ říká provozovatel lyžařského areálu Weissova louka na Špičáku Martin Šnajdr.

Ani zde se vlek po víkendu nezastaví. Otevřeno bude i během týdne. „Máme zde ideální podmínky pro lyžování jak pro děti, tak pro celé rodiny,“ potvrdil Deníku Šnajdr.

Mezi prvními návštěvníky Weissovy louky byl i Zdeněk Matoušek z Dýšiné, který sem na lyže přijel i s vnučkou Kristýnou Lepší. „Tady jsme všichni vyrostli a získali tu lyžařské dovednosti. Jezdíme sem řadu let. Když jsme se dozvěděli, že je o víkendu otevřeno, neváhali jsme a vyrazili. Je mi sedmdesát let a lyžoval jsem celý život. Teď už ze zdravotních důvodů lyžovat nemohu, ale chtěl jsem udělat radost vnučce,“ svěřil se Matoušek.
Také Lenka Jahodová z Plzně neváhala a oprášila své lyžařské vybavení. „Jsme tu od rána a byli jsme spokojeni. Sjezdovka byla jenom naše, čekací doby žádné. Prostě paráda,“ dodala spokojená lyžařka.

Ostatní areály na Šumavě, v Hartmanicích či Kašperských Horách otevřou své brány podle počasí. Zatím zasněžují a věří, že jim počasí pro tuto činnost vytvoří příhodné podmínky. Zahájit svůj provoz by měly většinou již v příštím týdnu. Na lyžaře budou čekat v letošním roce i novinky, například v podobě nových vleků pro děti a podobně.