„Nebyl jsem příznivcem toho, že by tam měla probíhat architektonická soutěž, ale dopadlo to tak. Takže nyní máme krásný vítězný návrh, což je v podstatě jen studie, jak by to mělo vypadat. Na čem to nyní stojí je, že jsou možná dvě tři věci v rámci projektu, ke kterým mají výhrady památkáři. Probíhají a proběhla jednání, některé věci se podařily vyřešit, některé ne, a to je důvod, proč vítěz nemůže dokončit prováděcí projektovou dokumentaci, na kterou by se dalo získat stavební povolení,“ uvedl starosta Petr Mottl.

Až se vše vyřeší, uskuteční se standardní soutěž na zhotovitele a může se začít projekt realizovat. „Myslím si, že už to mohlo být hotové mnohem dříve, kdybychom šli jinou cestou,“ poznamenal starosta.

Nyní bude nutné i změnit část náplně objektu, jelikož tam bylo plánované informační centrum. Rada města ale rozhodla o tom, že se informační centrum z lékárny vyjme a bude v objektu čp. 10, který město zrekonstruovalo a v současné době je připravené k otevření, až to situace dovolí.

Místo íčka v lékárně se tak bude hledat jiné využití prostoru, který bude volný.