Toto jubileum oslavil klub v kulturním domě v Klatovech společně s hosty z Chamu, se kterými se klub přátelí už deset let.

„V Klatovech klub seniorů existoval i před dvaceti lety, ale měl jiné zaměření, spíše takové odpočinkové. Více se posedávalo, háčkovalo, pletlo, diskutovalo a občas i zdřímlo. Ale v roce 1991 jsme s kolegyní Vlastou Šebestovou klub převzaly s 15 členy a začaly jinak. Podle nás senioři potřebují tělesnou i duševní aktivitu, společnost, poznatky, možnost pomáhat, předávat zkušenosti, zvyšovat si sebevědomí a špetku uznání a úcty,“ informovala vedoucí Klubu seniorů Věra Heřmánková.

Tento klub má tři sta členů, kteří mají na výběr z 15 kroužků, které klub nabízí. Spolupracuje se zdravotními, kulturními a školskými institucemi města a svou energii rozdávají senioři všude kolem sebe. „V současné době studujeme, sportujeme, cestujeme, tančíme, zpíváme a získáváme větší rozhled. Snažíme se také pomáhat slabším, například již deset let sponzorujeme částkou šest tisíc korun ročně chlapce z jižní Indie, pomáháme finančně Domu pokojného stáří, Diakonii i lidem postiženým záplavami,“ sdělila Heřmánková.

Klub se také může pyšnit pěveckým sborem Seniorky a tanečním kroužkem country, které vystupují při různých veřejných akcích města i okolí. Dvakrát ročně pořádají výstavu ručních prací a také se snaží dodržovat masopustní tradice.

Senioři mají plno elánu a vůbec si nepřipouštějí, že už by některým bylo tři čtvrtě století. „Je skvělé, že tento klub v Klatovech je. Většina mladých si myslí, že jakmile je nám starším už sedmdesát let, tak musíme sedět doma v houpacím křesle a plést svetry. Ale tak to není a tady je to vidět. Máme stejně energie a elánu jako mladí a stejně jako oni se také chceme chodit bavit,“ řekla Marie Antalová.