Tradiční pouťové oslavy přilákaly do obou měst lidi z širokého okolí, stánky, ale i pouťové atrakce však téměř zely prázdnotou.


„Už to není, co to bývalo. Lidi na pouť přijdou, ale většinou to projdou, nechají dítě zhoupnout se na houpačce, občas koupí něco ve stánku a zase jdou. Doby, kdy děti braly pouťové atrakce doslova útokem, jsou už dávno pryč,“ říká jeden ze stánkařů v Sušici Karel Janda.
Lidé podle stánkařů kupují nejčastěji perníková srdce, sladkosti v podobě různě pražených oříšků, tureckého medu. Kupují se balonky, občas nějaké hračky. Zájem je i o pivo a klobásy.


„To je už taková tradice jít na pouť a dát si klobásu a pivo,“ směje se pan Jaroslav, na kterého však doma čeká svíčková omáčka s knedlíkem.
Větší zájem než o kolotoče a houpačky byl v Sušici o řemeslný trh na náměstí, výstavu chovatelů drobného zvířectva či o balonovou fiestu v Sušici. Lidé navštěvovali i různé pobožnosti, které se tam konaly.


Obdobná situace byla ve Švihově. I tam pouťové atrakce příliš nelákaly. V sobotu odpoledne bylo náměstí Edvarda Beneše liduprázdné. O návštěvníky ale neměl nouzi třeba hrad ve Švihově, který lákal na pohádky a v noci na Hradozámeckou noc. Na náměstí bylo plno i ve stanu u radnice, který patřil pouťovému setkání heligonkářů.