Letos se mohli této akce zúčastnit i lidé v Klatovech. Vše se konalo v pátek na náměstí Míru a v přednáškovém sále dominikánského kláštera.

Do vědecké noci se zapojilo několik klatovských základních a středních škol, každá se prezentovala svým vlastním programem. Střední průmyslová škola Klatovy představila technické obory formou zajímavých robotických stavebnic. „Roboti jsou hotové stavebnice, naši studenti se je učí programovat. A tady si mohou lidé vyzkoušet, jak se s robotem dá hrát v kostky," informoval ředitel školy Jiří Dio.

Lidé si mohli zkusit pozorovat různé věci pod mikroskopem, podívat se na pokusy se statickou elektřinou, sledovat chování předmětů ve vakuu nebo resuscitaci na interaktivní figuríně.

Dětem se nejvíce líbila křivá zrcadla. Ta byla odpoledne dětmi doslova obležená a smích dětí i jejich rodičů byl slyšet na celé náměstí. „Je to fajn, bavilo mě sledovat zrcadlovým dalekohledem kostel na náměstí. Nerozumím jen tomu, proč si tady někdo z místních podnikatelů neudělal stánek s občerstvením," podělil se o dojmy z akce Václav Fejfárek z Klatovska.