„Chtěli jsme udělat pro všechny naše sousedy nějakou akci, kde se všichni sejdou, pobaví se, zazpívají si u harmoniky a přitom něco snědí. Zabijačka se nám jevila jako nejlepší nápad,“ řekl organizátor akce Oldřich Vávra.

Na zabijačkové speciality padly dvě 135kilogramová prasata.

„Opravdu jsme si všichni přišli na své. Pan řezník Pohanka z Plánice nadělal jitrnice, tlačenky, jelita, prejt, navařila se polévka, ovar a vepřové plátky. Nechyběl křen, hořčice, prostě všechno, co k zabijačce patří. Nějaké pochutiny jsme nadělali dopředu, aby bylo co konzumovat hned od začátku, zbytek se vařil a vyráběl přímo před zraky návštěvníků akce,“ pokračuje Vávra.

„Je to dobrá akce, lidi se baví, hned se všechno dělá mnohem lépe, protože tu nechybí ten kontakt s konzumenty a hlavně, s panem Vávrou spolupracuji již delší dobu,“ pochvaloval si plánický řezník Jan Pohanka, který nad celou zabijačkou držel odborný dohled.

Beňovská zabijačka nebyla jen tak ledajaká. Jako při všech akcích pořádaných Oldřichem Vávrou nechyběl ani tentokrát doprovodný program. Ten tentokrát zajistili šermíři i hudební duo bratrů Pelíšků. „Je dobře že se něco děje, udělat zabijačku byl určitě dobrý nápad, k tomu hudba která hrála hezky, bylo to příjemné posezení,“ hodnotil návštěvník Václav Bejvl z Klatov.