Z mistrovského titulu se radoval nový tým Cantona a jeho družina, jehož jádro tvořili hráči z kádrů Mušlák teamu a loňských mistrů Fireballs, kteří se do nové sezony už nepřihlásili. Tváří týmu, který nese název po francouzské fotbalové legendě, byl známý fotbalový trenér Ivo Lužný.

„Cítím se skvěle. Měli jsme výborný tým a jsem rád, že mě Michal Frous oslovil, abych byl jeho součástí. Na zápasy chodilo pravidelně zhruba 12 lidí, kteří vytvořili výbornou partu. S takovými hráči byla radost hrát. Ligu v malé kopané jsem hrál poprvé a když tady vidím to nadšení a zapálení do amatérského fotbalu, tak jsem rád, že tady takováto soutěž je,“ byl z vítězství svého týmu nadšený Ivo „Cantona“ Lužný, který ale přiznal, že příštího ročníku se jako hráč už nezúčastní.
Tým Cantona a jeho družina ztratil v celé soutěži jen dva body po remíze s druhým celkem tabulky – Red Dogs Kal. Poprvé ve 21leté historii ligy se na stupně vítězů probojovala bronzová mochtínská Křeč.

NEJLEPŠÍ HRÁČ BYL Z CANTONOVY DRUŽINY

Vítězný tým sbíral ocenění i v individuálních hodnoceních, když nejlepším hráčem soutěže byl vyhlášen David Novák a v tabulce střelců zabrali jeho hráči všechny medailové stupně. Králem střelců se stal s 19 góly Lukáš König.
Mezi brankářemi kraloval Rudolf Kaše z ST Smrk Klatovy, který si z vyhlášení odnesl ještě jednu cenu, když byl společně se Stanislavem Bejvlem z Magicu vyhlášen osobností Kapitol ligy za rok 2017. „Ceny samozřejmě potěší. Soutěž hraji od prvního ročníku, takže osobností ligy jsem se stal asi za zásluhy. Na druhou stranu jsme kvůli mně přišli o bod za neodpískaný zápas, což nás stálo třetí místo,“ přiznal sebekriticky chybu, která odsunula ST Smrk na páté místo, nejlepší gólman sezony.

Nezapomnělo se ani na rozhodčí, pozici nejlepšího z nich obhájil Roman Gschwendtner z Nýrska.

NOVÝ HERNÍ MODEL

V posledních ročnících soutěže byl trendem úbytek týmů. V roce 2017 po konci Fireballs, Mušlák teamu a Modré nudle se opustil model s více ligami a 15 přihlášených týmů utvořilo jednu ligu. Týmy byly rozděleny do dvou skupin, z nichž první čtyři postoupily do skupiny o 1. – 8. místo a zbývající hrály ve skupině o 9. – 15. místo. „Mrzí mě, že týmy ubývají, ale tím, že byla jen jedna liga, byla podle mě soutěž pro zúčastněné atraktivnější, protože se potkaly celky, které se v minulých sezonách potkat nemohly,“ našel pozitiva na novém herním systému zástupce hlavního partnera soutěže a hráč týmu Tady a teď Lukáš Vejskal.

Zahájení zimní lezecké sezony v hale centra míčových sportů v Klatovech.
FOTO: Lezecký oddíl SC Klatovy pořádal den otevřených dveří

VÝSLEDKY 21. ROČNÍKU KAPITOL LIGY

Celkové pořadí: 1. Cantona a jeho družina, 2. Red Dogs Kal, 3. PS Křeč Mochtín, 4. Draci Klatovy, 5. ST Smrk Klatovy, 6. Buvolss Nýrsko, 7. Tady a teď Nýrsko, 8. Divadlo snů Klatovy, 9. Magic Klatovy, 10. ANFK Černý uhlí Klatovy, 11. AFK Geroj Klatovy, 12. Vilyž team Klatovy, 13. SK Chlistov, 14. SK Norton Milence, 15. SH Bukvy Tokio.
Soupiska vítězného týmu: Ivo Lužný, Michal Frous, Lukáš König, Martin Ceplecha, Jakub Lužný, Jiří Matějka, David Novák, David Janoušek, Vlastimil Hromada, Pavel Cihlář, Marián Drahoš, Zdeněk Hanzlík, Tomáš Hromada, Martin Janda, Pavel Javorský, Petr Kodeš, Jiří Kovařík, Milan Mészáros, Milan Papež, Ladislav Pešl, Zbyněk Toman, Stanislav Vítovec, Jan Votípka, Marek Zýka, Jiří Šindelář.

Nejlepší hráč: 1. David Novák (Cantona a jeho družina), 2. Michal Škvarenina (SK Norton Milence), 3. Luboš Vaněk (ANFK Černý uhlí Klatovy) a Jan Tureček (Buvolss Nýrsko).

Nejlepší střelec: 1. Lukáš König 19 gólů, 2. Jakub Lužný 16 gólů, 3. Jiří Matějka (všichni Cantona a jeho družina) 14 gólů.
Nejlepší brankář: 1. Rudolf Kaše (ST Smrk Klatovy), 2. Zdeněk Kluger (SK Norton Milence), 3. Luboš Vaněk (ANFK Černý uhlí Klatovy).

Nejlepší rozhodčí: 1. Roman Gschwendtner, 2. Jiří Kolář, 3. Jan Šafránek.
Osobnost Kapitol ligy 2017: Rudolf Kaše (ST Smrk Klatovy) a Stanislav Bejvl (Magic Klatovy).
Cena fair play: SK Norton Milence.

Ementál tým: Divadlo snů Klatovy a Tady a teď Nýrsko 66 gólů.
Počet karet: žluté: 1 2, červené: 0.
Průměr branek na utkání: 5,82.
Nejvyšší výhra v soutěži: Cantona a jeho družina – Tady a teď Nýrsko 14:0.
Nejvíce gólů v zápase: Cantona a jeho družina – Draci Klatovy 13:4.
Tipovačka: 1. Jan Krahulec 72 b., 2. – 3. Tomáš Hromada a Stanislav Bejvl 69 b..

Dilated a Harlej zahráli v Klatovech.
FOTOGALERIE: Harlej a Dilated vyprodali kulturní dům v Klatovech