Využívají je studenti oborů aranžér a grafický design. V Horažďovicích tak „zabili dvě mouchy jednou ranou.“ „Nové ateliéry vznikly za pouhé tři měsíce v půdních prostorách naší školy. Půdy již byly ve špatném stavu a potřebovaly zásadní rekonstrukci. My jsme je tedy proměnili na půdní ateliéry a uvolnili tak prostory ve škole dalším učebním oborům,“ říká ředitel školy Vladimír Greger.

Horažďovická střední škola patří mezi ta školská zařízení, kde neubývá studentů. Dokonce patří mezi málo těch, které nabízejí studijní obory aranžér a grafický design. „Nové ateliéry stály 4,7 milionů korun. Tři miliony jsme získali od Plzeňského kraje, zbytek doplatila škola,“ pokračuje ředitel.
Slavnostního otevření nových prostor se zúčastnil i hejtman Plzeňského kraje Milan Chovanec. „Jsem rád, že vznikají nové učebny a nové ateliéry. Ať tedy slouží a ať v nich vznikají vzácná díla,“ řekl Chovanec po slavnostním přestřižení pásky.

„Studenti mají pro svoji práci konečně nové moderní prostředí, ve kterém mohou tvořit. Myslím si, že si to zaslouží a naše škola také. Reagovali jsme na požadavky našich studentů, kteří chtějí kvalitněji pracovat. O studijní obor grafický design je mezi studenty každoročně velký zájem. Na naší škole ho nabízíme již třetím rokem,“ doplnil informace ředitel.