Po několika hasičských soutěžích se nejlepší družstva sjela v sobotu do Dlouhé Vsi, kde se konala okresní soutěž. Zúčastnilo se jí celkem 37 družstev.

„Okresní kolo soutěže hasičů je vyvrcholením soutěží okresu Klatovy. Ty začaly okrskovými koly, které se konaly v květnu, z nich pak postoupilo prvních pět družstev z každého okrsku do vyřazovacích kol. Z těch pokračovala na tuto soutěž první tři družstva mužů z každého vyřazovacího kola. Ženy měly svoji vlastní postupovou soutěž, které se účastnilo 22 družstev v první věkové kategorii a v druhé kategorii 13 družstev. Z té sem postoupilo v první věkové kategorii žen deset družstev a v druhé věkové kategorii osm družstev," informoval náměstek starosty okresního sdružení hasičů Jan Rayser.

Na okresní soutěž přijelo dvacet družstev mužů, v první věkové kategorii žen devět družstev a v druhé věkové kategorii žen osm družstev. Soutěžilo se v požárním útoku a štafetě 4 x 100 metrů.

Mezi družstvy žen nechyběly ani loňské vítězky Pošumavské hasičské ligy z Hadravy. „Běželo se nám těžce. Je to velký stres. Na soutěž jsme se připravovaly, minulý týden jsme měly dvakrát trénink předtím také dvakrát. Je tady velká konkurence, takže je to napínavé. Rády bychom letos opět obhájily první místo. Snažíme se mít pravidelně tréninky, abychom byly ve formě, aby to šlapalo. Trochu se nám sestava prostřídala, tak uvidíme," řekla Deníku Ivana Špinková za SDH Hadrava.

Po napínavém boji se jim zvítězit podařilo, v druhé věkové kategorii první místo obsadilo družstvo žen z Malého Boru a mezi muži byli nejlepší hasiči z Petrovic u Měčína.

Putovní pohár ředitele HZS Plzeňského kraje – Územního odboru Klatovy převzalo družstvo žen a mužů z Malé Vísky se součtem časů 229,33 s. Tento pohár je určen pro soutěžní družstvo žen a mužů  z jednoho sboru dobrovolných hasičů s nejlepším součtem časů žen a mužů.