Zámeckou zahradu v Červeném Poříčí i louku před ní zaplnili v sobotu mladí hasiči. Konal se tam totiž závěrečný sraz hry Plamen. Zúčastnilo se ho 57 kolektivů z celého Klatovska.

„Soutěží se v těchto disciplínách: klasický požární útok, požární útok CTIF, štafeta 4 x 60 metrů, štafeta požárních dvojic a ukončuje to běh na 60 m jednotlivce. Běhá se také štafeta CTIF, ale jelikož soutěží tolik hlídek a nezvládli bychom vše v jeden den, tak se běží až v podzimním kole," informoval hlavní rozhodčí soutěže Bohumír Bucifal.

Na soutěž přijela všechna družstva kromě jediného, a to z Rábí, jelikož všechny tamní malé hasiče skolily neštovice.

Všichni se po celou dobu modlili, aby jim nezačalo pršet. I když i na tuto variantu byli pořadatelé připraveni. „Musím říci, že je vše velice dobře zajištěné. Je zde i doprovodný program, kdy si děti mohou zastřílet z luku, vidět šermíře, zahrát si v tělocvičně, k dispozici je také stan, kdyby náhodou pršelo. Program je fajn, protože se soutěží „kolotočově", takže na některé skupiny se dostane až po dvanácté hodině a nudily by se tady a takhle se mohou zabavit," uvedl Bucifal a dodal: „Vítězové dnešní soutěže postupují do krajského kola hry Plamen, které se uskuteční 14. a 15. června ve Všerubech."

Pečlivě se na soutěž připravovali ve Štěpánovicích. Tam mají mezi hasiči 30 dětí a z toho je jich 12 mladších. „Na soutěž jsme se připravovali, scházeli jsme se i dvakrát týdně. Děti to baví, jezdí k nám i z okolních vesnic, takže to asi mluví za vše. Jsme rádi, že se můžeme tolik věnovat dětem, a to i díky tomu, že nás město podporuje a pomáhá nám," sdělil jeden ze štěpánovických hasičů, kteří mají své nástupce na starost, Petr Boroň.

Necelé dva roky se hasičským dovednostem učí sedmiletý Ondřej Benda. „Hodně se mi u hasičů líbí. Nejlepší je být u koše, protože ho vždy strkám do vody, a to se mi líbí. Až budu velký, tak bych chtěl být hasičem," přiznal Ondřej.

Po téměř celodenním soutěžení si první místo mezi mladšími vybojovalo družstvo Bystřice A, druhé místo obsadilo družstvo Malechov A a třetí bylo družstvo Strážov A. Mezi staršími si nejlépe vedlo družstvo Bystřice A, na druhém místě skončilo družstvo Horažďovice A a na třetím místě Dešenice A. Mezi jednotlivci si nejlépe z děvčat vedla Eliška Kabelková (Malechov) a mezi chlapci Tomáš Kopřiva (Klenová).