Víkendový jubilejní 20. sraz vozů značky Škoda v běšinském autokempu připomínal dvacáté narozeniny krásné slečny. Sjelo se plno hostů, vše bylo nablýskané, jedlo se a pilo, nechyběla nádherná auta a především – byla to parádní jízda.

A samozřejmě nechyběly ani dárky. „Darovali jsme si velmi pěkný program. Poprvé v historii našeho srazu máme uzavřený legendární čínovský okruh, kde pojedeme rychlostní zkoušku, to bude určitě pro každého zážitek. Z dalších dárků bych vyzdvihl sobotní oslavu se třemi kapelami a ohňostroj,“ řekl Deníku hlavní organizátor Roman Schavel.

Do Běšin se sjely zhruba dvě stovky naleštěných krasavců na čtyřech kolech. Jedním z nich se mohl pochlubit i Václav Lacina z Radčic u Plzně, který přijel s více než půl století starou Škodou Octavia. „Vůz je z roku 1960 a je čerstvě zrekonstruovaný. S tátou jsme na něm pracovali tři čtvrtě roku téměř každý den. Byla to fuška, octavia byla hodně shnilá. Nejhorší byla klempířina, kytování a vyvařování. Musel se sundat i rám, který byl také shnilý,“ svěřil se u svého nablýskaného krasavce dvacetiletý mladík, na němž bylo vidět, že je na krásné auto patřičně pyšný. „Je to láska na celý život, už od malička mě lákají škodovky. Co se týče veteránů, měl jsem ale nejprve motorky. S octavií budu jezdit hlavně na srazy. Těším se i tady na čínovský okruh, pojedu ale opatrně, abych ji nerozbil,“ smál se Lacina.

Příchozí se nemuseli kochat jen krásnými auty, v nabídce byla i ženská krása, neboť se tu mimo jiné prodával velký kalendář Dívky Škoda teamu na rok 2012, jíž byla zvolena Andrea Karešová. Všem kupujícím ho na místě Andrea, kterou už o víkendu čeká finále soutěže Dívka Šumavy, ochotně podepsala. Ráda také zavzpomínala na vznik kalendáře. „Fotografování bylo náročné, ale byl to super zážitek. Byli tam fajn lidé a moc jsme si to užili. A teď, když tady vidím, že si lidé ten kalendář kupují a ještě ho chtějí podepsat, tak je to krásný pocit. Vůbec celý Škoda sraz se mi moc líbí,“ svěřila se čerstvě dvacetiletá kráska.

Sraz již tradičně zpestřila i celá řada soutěží, od zatloukání hřebíků na co nejnižší počet ran až po soutěž o nejhlasitější výfuk a aparaturu. Zájem byl i o simulátor dopravní nehody, kde si všichni mohli vyzkoušet čelní náraz a poté několikeré přetočení vozu přes střechu. „Byl to drsný a nezapomenutelný zážitek. Myslím, že by si to měl každý vyzkoušet, aby už to nechtěl znovu zažít a jezdil opatrněji,“ řekla Deníku po vystoupení ze simulátoru Karolina Poláčková z Klatov. Byla sice mírně pobledlá v obličeji, ale i tak byla ze všeho nadšená. „Jsem tu poprvé a je to super. Příští rok bych ráda přijela i se svým autem, Škodou Octavia z roku 1999,“ uzavřela mladá Klatovanka.