Žáci ze základních škol z Klatovska tam předváděli své znalosti z dopravy. Do soutěže se přihlásilo 12 škol, které reprezentovalo 72 dětí.

„Koná se zde okresní kolo dopravní soutěže mladých cyklistů, na kterém se sešli nejlepší žáci v dopravě z celého Klatovska. Družstva, která zvítězí, postoupí do krajského kola, a to bude 22. a 23. května v Plzni. Po něm následuje celostátní kolo v Moravskoslezském kraji a mezinárodní kolo v Norsku," uvedl za organizátory koordinátor BESIP pro Plzeňský kraj Václav Ircing.

Přihlášené děti se musely vypořádat se čtyřmi disciplínami. První byly testy jako v autoškole týkající se znalostí v dopravě, poté je čekala praktická část, kde musely předvést využívání předpisů v praxi, dále si poradily s jízdou zručnosti a v neposlední řadě ukázaly, jak dokáží poskytnout první pomoc.

Podle organizátorů jsou znalosti žáků mnohdy lepší než u řidičů. „Máme velmi dobré zkušenosti s tím, že žáci, kteří na školách absolvují dopravní výchovu, mají v různých kvízech daleko lepší znalosti než běžní řidiči," uvedl Ircing.

Nejlépe se na soutěži vedlo mezi mladšími žákům z Vrhavče. Druhé místo obsadil Měčín a třetí Janovice nad Úhlavou. Mezi staršími zvítězily děti z Měčína. Druhé místo si odvezla Masarykova základní škola v Klatovech a třetí Základní škola Horažďovice v Komenského ulici.