Amorovy šípy

Již od roku 1892 se v Myslívě dodržuje krásná tradice, kterou je masopustní průvod obcí.

V sobotu na svatého Valentýna se masky sešly v kulturním domě a odtud vykročily známou trasou.

Průvod s padesáti maskami vedl policista a dva pořadatelé z SDH spolu s kapelou a „parádní maškarou". „Za nimi kráčelo několik Amorků, kteří ke svatému Valentýnu jednoznačně patří. Ostrými šípy měli namířeno rovnou do srdce zamilovaných. Až z daleké Rusi k nám zavítal pěvecký sbor Alexandrovci. Jejich výjimečný a temperamentní projev se v davu nedal přeslechnout," informovala myslívská kronikářka Marie Dajčová.

V průvodu byla i bába kořenářka v doprovodu medvěda, vrána s liškou, s muchomůrkami a s kráčejícími stromky. V jejich blízkosti poletoval čmelák hledající vhodný nektar. Židé se opět pokoušeli prodat svoji hladovou kobylku, ale neúspěšně. Cikánky jim předpověděly, že příští rok by jim obchod mohl vyjít. S tím vůbec nesouhlasil čert, který celou situaci sledoval a pečlivě hlídal každou hříšnou duši, ale čarodějnice se mu jeho plány snažily překazit. Ihned přispěchali kominíčci, aby udělali každému čmouhu pro štěstí.
„Průvod končil v pozdních odpoledních hodinách, ale zábava pokračovala v kulturním domě, kde k tanci a poslechu hrála skupina Karel," dodala Dajčová.

Lyže nesundal

V masopustním průvodu v Malém Boru bylo kolem dvaceti masek. K průvodu se přidávali i diváci, ale vzhledem k nepříliš příznivému počasí málokdo vydržel celé odpoledne. Není divu, cesta od obecního úřadu do hospody Na hřišti trvala plných šest hodin. „V průvodu letos chyběli tradiční ženich a nevěsta, zúčastnili se korzáři, kobyla, medvěd, arabský šejk, bába s nůší, klauni, příslušníci VB, jelen ze šumavských lesů a další. Lyžař na běžkách absolvoval trasu celou vesnicí i přes nepříznivé sněhové podmínky opravdu na lyžích," popsala dění Eva Marešová z Malého Boru.