První dojem je rozpačitý, na areálu je poznat, že potřebuje rekonstrukci. Voda v „dospěláckém" bazénu je napouštěná z řeky Úhlavy, dětský bazének je zásobovaný vodou z vodovodního řadu. Tráva kolem bazénu je posekaná, okolí vydlážděné a sprchy před bazénem jsou funkční.

Od obsluhy se dozvídáme, že u koupaliště je WC, ale chybí šatna a občerstvení. WC září čistotou, je vidět, že bylo nedávno podrobeno rekonstrukci. Na toaletách teče voda, je doplněný papír. K této části koupaliště nelze mít připomínek. Mnozí lidé používají prostory toalet jako šatny, stejně to udělal i redaktor Deníku.

V okolí bazénu se sluní několik výrostků, jiní se honí kolem bazénu a hází se do vody. „Narváno" tady zrovna není, ale koupaliště je otevřeno teprve krátce.
Redaktor Rostislav Kutěj se rozhoduje vyzkoušet vodu. Voda, která teče ze sprch u bazénu, není nejteplejší, ale vydržet se to dá. Daleko příjemnější je voda v „dospěláckém" bazénu. Redaktorovi dosahuje po prsa, bazén je tedy bezpečný i pro neplavce. Na vzdálenějším konci bazénu je hloubka více než dva metry. To potěší skokany, kteří se nemusejí bát úrazu.

Jasnou nevýhodou koupaliště v Janovicích je nemožnost koupit si občerstvení, nebo převléknout se v šatnách. Přitom prostory, kde by bylo možné občerstvení provozovat a kde se dříve provozovalo, tam jsou.

Na koupališti se dá určitě strávit osvěžující odpoledne, návštěvník se musí jen smířit s tím, že jídlo a pití si musí přinést s sebou a že celý areál vypadá poněkud omšele. Nedostatky jsou však kompenzovány nízkým vstupným.