V průvodu je doprovodili řezník, Rumcajs, kovbojové, lékaři a vojáci, nechyběli ale ani zástupci zvířecí říše jako například žába a kráva. Masopustnímu řádění neunikla ani auta, která obcí projížděla.

„Deset let zpátky tady měl masopust útlum, tak jsme se rozhodli ho obnovit a od té doby ho děláme každý rok. Snažíme se, aby zůstal tradicí nadále. Chodí nás okolo dvaceti," řekl za pořadatele Petr Huda.

Dle jeho slov tamní obyvatelé návrat k tradici uvítali. „Starší lidé, kteří pamatují dřívější masopusty, rádi přijdou i otevřou. Ale i mladší, kteří nezažili to, co bývalo dřív, otevřou, pobaví se s námi a rádi i pohostí," uvedl Huda, který s úsměvem dodal, že začínají i končí v hospodě.

Veselo bylo také v Rabí, kde se rovněž konal tradiční masopustní průvod. Tam ovšem počet účastníků ovlivnila viróza. Ani to ale ostatní masky neodradilo a obcházely jednotlivá stavení v obci. Masopust se tam tentokrát konal na téma rábská řemesla. Lidé se tak setkali s kominíky, pekařkou, bábou kořenářkou, lékaři, dřevorubcem, muzikanty nebo hrobníkem.

Čtěte také: OBRAZEM: Děti si zatančily ve školce