„Z měření, která jsme provedli, vychází, že děvčata jsou na tom mnohem lépe než kluci. Ubývají v kilech i na tucích, takže ten váhový úbytek by měl být trvalejší. Co se týče kluků, tak u Honzy se to zlepšilo. Myslím, že dodržuje program a umravnil se i co se týče pitného režimu a svých tužeb po nezdravých potravinách. Na tucích ubývá také dobře, kilogramově se bude pohybovat po ukončení programu kolem deseti kilogramů. Nejvíce s programem bojuje Ludvík. Nemá takový váhový úbytek, jaký bych předpokládala, a ani tuky se příliš nehýbají. Jsem přesvědčená, že nešidí, že nejí zakázaná jídla. Jen množství těch jídel ale bude vyšší než má povolený limit. Vychází mi to i psychologicky, protože Ludvík byl jediný, kdo si během dvou měsíců stěžoval na to, že hladoví. Hladovějící chlap dva měsíce prostě nevydrží. I tak se zbavil více než deseti kilogramů, což je pro něho určitě příjemná změna, a pokud alespoň udrží návyky zdravého stravování a nevrátí se k tomu, jak jedl před touto akcí, tak by ta kila mohla plíživě ubývat, i když to nebude deset kilo za 14 dnů,” zhodnotila dosavadní průběh soutěže cvičitelka Mirka Zámečníková z WellnesM Klatovy.

Soutěžící se kromě dodržování jídelníčku věnují i nadále sportovním aktivitám. Hodiny aerobic mixu doplňují ještě o půlhodinky spalovacího spininku, pokračují v kruhovém cvičení v posilovně a pravidelných hodinách spininku.

„Vyzkoušeli jsme si i nejtěžší a u mnohých návštěvnic posilovny ne příliš oblíbený druh cvičení, který se jmenuje bossy. Je to pořádná zabíračka, ale nějakým způsobem jsme se s tím popasovali a hodinu odcvičili. Mně například se nejvíce líbila hodina aerobic mixu, ve které jsme cvičili s tyčemi. Zajímavé bylo i to, když jsme si s Ludvíkem vyzkoušeli power jógu. Ta byla velmi příjemná na protažení zad, což oba potřebujeme. Máme totiž sedavé zaměstnání,” říká Jan Jirák.

Děvčata si během uplynulých týdnů přidávají různá cvičení a další sportovní aktivity nad rámec soutěže, ale ani kluci nezahálejí. Oni vyrážejí se svými partnerkami společně do přírody na procházky. A to ne ledajaké.

„Jsme oba milovníci historie, a tak jsme třeba minulý víkend vyrazili po hradních zříceninách na Domažlicku. Vyšlapali jsme z Kanic až na hrad Netřeb a pokračovali pak na jednu z nejzachovalejších hradních zřícenin na Domažlicku, hrad Nový Herštýn nad Kdyní. Vybrali jsme si úmyslně hodně náročné pěší trasy, a tak jsme si dali pěkně do těla. Vzali jsme s sebou na výlet i partnerky, které nás v našem úsilí podporují. I na výletě jsme měli svačiny podle předepsaného jídelníčku, takže nám bylo fajn. Hubnout se dá i na výletě,” prozrazují Ludvík a Honza.

„Já s názorem Mirky o tom, že bych jedl více než mám předepsáno, nesouhlasím. Vše poctivě vážíme a počítáme. Pořídili jsme si kvůli mému hubnutí domů nejen digitální váhu na potraviny, ale i další technické vymoženosti, takže si doma pečeme celozrnný chléb, máme gril, na kterém mi manželka připravuje maso bez použití tuku a podobně. Grilujeme i zeleninu, kterou nakupujeme ve velkém. Snažím se soutěž dotáhnout do konce. Pořídil jsem si domů i cvičící stroj „orbitrek”, abych mohl cvičit i tam, když se doma náhodou objevím,” hodnotí svoji účast v soutěži Ludvík Pouza.

Sabina Sádlíková přiznala, že doma ji nějak extra v hubnutí nepodporují. Ba naopak. Chystají na ni různé pasti v podobě brambůrků a dalších pochutin, které její manžel rád konzumuje u televize.

„Je opravdu jen málo jídel, které můj manžel z toho, co si vařím v rámci diety, skutečně sní. V poslední době se už směje, protože se doma téměř nevidíme. Doma si podáváme jen kliku. On je stále v práci a když přijde domů, tak já odcházím cvičit. I když mi nikdy nic neřekl ohledně mé postavy, vidím, že je šťastný, když já jsem šťastná. Když vidí, jak se raduji z toho , že obléknu něco, co jsem si před dvěma měsíci na sebe vzít opravdu nemohla. Pak mě i pochválí,” říká Sabina.

„Popravdě přiznám, že já většinou vařím doma dvě jídla, protože manžel by jídla, která si vařím, nejedl, nebo by se jich spíše nenajedl. I když je pravda, že například brokolici se naučil jíst právě kvůli mým dietním jídlům. Jinak nijak zvlášť o cvičení nemluvíme, spíše mu někdy vadí, že chodím domů až večer, že se moc nevidíme. Rodina mě podporuje, pomáhá mi například s vyzvedáváním a hlídáním malého syna, když je manžel v práci. Ale také mě často popichuje narážkami „ty jo, ty jsi hubená” a podobně,” uzavírá Daniela Loudová.

Jak si vedou?

Sabina Sádlíková
Začátek 99 Kg
3. 11. : 91 kg (- 8)
Daniela Loudová
Začátek: 79,6 kg
3. 11: . 73 kg ( - 6,6)
Jan Jirák
Začátek: 131 kg
3.11.: 123,3 (- 7,7)
Ludvík Pouza
Začátek: 174 kg
3.11.: 162 kg (-12)