Dům dětí a mládeže tady pro ně přichystal celodenní akci Klatovský volňásek. Pro děti byla připravena řada soutěží a her, mohly se projet na raftových člunech, vyzkoušet si lanovou dráhu, ukázat své umění v jízdě zručnosti nebo si zkusit nejrůznější výtvarné techniky. Děti si také mohly třeba vyzkoušet na figuríně základy první pomoci, skákat na trampolíně, z foukačky se trefovaly šipkami do terče.

Malí návštěvníci dostali na začátku kartičku, na které bylo vyznačeno dvacet stanovišť s různými dovednostními úkoly a za jejich zvládnutí dostali sladkou odměnu.

Mezi zajímavou zkoušku dovednosti patřil i výstup na bedny od piva. Děti je postupně skládaly pod sebe a snažily se vylézt co nejvýše. „Bylo to dobrý, ale trochu jsem se bál. Už jsem zkoušel zatloukat hřebíky a sekat sekerou přesně doprostřed špalku,“ řekl Tomáš Rynglán z Radinov.
Pro všechny byla také zajímavá soutěž, při které byli zavěšeni na laně hlavou dolů, sbírali tenisové míčky a dávali je do kbelíku. „Líbilo se mi to a myslím, že mi to i šlo. Už jsem si zkusila i nějaké hry, taky jsem vyráběla housenky. Chtěla bych stačit všech dvacet soutěží, ale asi to nestihnu,“ řekla Terezie Holá z Kozí, která chodí do ZŠ Velhartice. Kromě soutěží se také před Kolonádou konala vystoupení hudebníků, tanečních skupin nebo mažoretek.