Velký park v Klatovech zaplnila soutěžní stanoviště. I přes nepřízeň počasí, které bylo zpočátku deštivé, se tam konala tradiční akce Klatovský volňásek.

„Představují se zde všechna sdružení, která pracují s volným časem v Klatovech. Zastoupen je Dům dětí a mládeže Klatovy, pionýrská skupina Tuláci, Junák, středisko Kralovák, Sokol Klatovy, MěKS, centrum španělské kultury a vzdělávání, Český červený kříž, Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezka, Pathfinder. Každý formou disciplín ukáže svou činnost, čím se které sdružení zabývá. Na vstupenkách, které děti dostávají, jsou z druhé strany kontakty, takže pokud se dětem nějaká činnost zalíbí, tak že by se jí chtěly více věnovat, mohou se pak přihlásit. Akce je určena pro děti od mateřských škol až klidně po střední školy, každý si tady vybere. Připraveno je 19 stanovišť, které si děti mohou libovolně obejít a podle náročnosti vyzkoušet. Vybrat si mohou z různých sportovní disciplín, jako lezení po lanech, jízdu na velkých koloběžkách, skákání a spoustu dalších nebo také z několika vědomostních soutěží,“ informoval organizátor akce a zároveň ředitel DDM Klatovy Tomáš Kovanda.

Návštěvníci nemuseli jen soutěžit, připravena byla i různá vystoupení. „Během dne se také představí taneční skupina Krok, flétnový a kytarový kroužek z DDM Klatovy, mažoretky při MěKS a zahraje také centrum španělské kultury a vzdělávání. Návštěvnost je každý rok velká a my jsme za to moc rádi. Jezdí sem i z okolních měst jako jsou například Plánice nebo Janovic nad Úhlavou,“ dodal Kovanda.

Rodiče si akci pochvalovali. „Je to tady moc hezké, je dobře, že přestalo pršet a můžeme si to tady užít. Takových akcí by mělo být během roku více. Děti se tady vyřádí a vyzkouší si spoustu nových věcí,“ řekla maminka Zdena Potužáková z Klatov.

Kluky a holky nejvíce zaujaly velké tříkolky. „Je to tady super, napřed se nám sem nechtělo, protože pršelo, ale teď jsme rádi. Nejlepší jsou tady ty koloběžky a lezení po laně, to nemá chybu. Určitě si vyzkouším všechno,“ prozradil Tomáš Procházka z Klatov.

„Hodně mě bavilo nošení míčku na lžíci a jízda na tříkolkách. Nejvíc se asi těším na vystoupení mažoretek,“ sdělila Bára Tomanová z Klatov.