Zájem o akci byl i tentokrát značný. Do Nýrska se sjeli chovatelé z celého regionu, aby si prohlédli vystavené králíky, holuby a drůbež, nebo aby nakoupili či prodali některá zvířata.

„Díky hale, kterou zde máme, můžeme dělat výstavy větší a hlavně je to i pro nás organizačně jednodušší," říká předseda chovatelské organizace v Nýrsku Pavel Volmut.

Na milovníky zvířat zde čekalo 45 voliér drůbeže, 60 kusů králíků, 150 kusů holubů, ale k vidění bylo i exotické ptactvo.

„Naše organizace má kolem dvaceti členů. Proto jsme o pomoc jako každý rok požádali i kolegy z okolních organizací, jako například ze Strážova, Klatov a podobně. Novinkou u nás byla expozice koz, které přivezla jedna chovatelka z Hadravy. Vedle koz zde prezentovala i výrobky z kozího mléka. Byla zde také expozice ovcí, nutrií, ale měli jsme zde i pravého osla," dodal Volmut.

Nýrští chovatelé jsou aktivní organizací. Do budou-cna by chtěli svůj areál postupně rozšiřovat. Už v příštím roce by na návštěvníky mohlo čekat při podzimní výstavě nové sociální zařízení.

„Moc děkujeme za pomoc a podporu městu Nýrsko a všem, kdo nám jsou při naší činnosti nápomocní. Děkujeme i všem návštěvníkům, kteří k nám letos na výstavu přišli," dodal předseda.

Výstavu si nenechal ujít ani mladý chovatel Roman Valeš z Bíluk u Měčína. Ten přijel za nákupem králíků. „Výstava byla dobře připravena, bylo zde k vidění velké množství zvířat a ptactva a jako chovatele mě akce velmi potěšila," sdělil Valeš, který do Nýrska jezdí pravidelně.