Nechyběl tam ani známý automobilový závodník Václav Pech, který si plesu naplno užil.

„Je to nejlepší akce. Když jsme sem přišli, tak jsme potkávali většinou závodníky, kteří nás uznávají a berou nás jako vzory. Bohužel se to ne vždy vyplatí, protože nás každý zve na panáka. Když jsme přijížděli, tak jsem se zařekl, že nebudu pít tvrdý alkohol, rád si dám pivo, ale více pít nebudu, ale nestalo se tak. Neodolal jsem náporu fanoušků a jejich citů. Přemýšlel jsem dokonce, že uteču domů, abych se zachránil,“ sdělil Deníku Pech.

Zúčastnil se dokonce také jedné soutěže, kde musel tlačit vanu na kolečkách a slečna, která seděla v ní, ji řídila. „S vanou se mi jelo parádně, dostal jsem krásnou mladou řidičku. Vytkl bych jí pár zatáček, ve kterých jela velkým obloukem. Měla to řezat více zkrátka a potom vzít zatáčky přes ručku. Měli bychom tak šanci se dostat na pódium a získat nějakou cenu. Nestalo se, ale nezlobím se na ni,“ zhodnotil jízdu Pech.

O zábavné a vtipné moderování se postarali moderátoři rádia Kiss Proton pan Kabát s Vejvoďákem. „Jsem zde úplně poprvé, ač už to byla třetí nabídka, ale mám premiéru a strašně se mi tady líbí. Pro mě je to tak neobyčejná rodinná atmosféra, že jestli mě Roman Schavel pozve i počtvrté, tak určitě přijedu,“ prozradil Vejvoďák.

„Jsem na tomhle plese už potřetí a musím říct, že atmosféra je tady neopakovatelná. Lidé nás tady mají rádi a my máme rádi je. Cítíme se tady jako doma je super si tady dát s někým pivo nebo panáka,“ doplnil svého parťáka pan Kabát.

Příjemnou společnost jim dělala dívka Škodateamu 2011 – 2012 Andrea Karešová. „Je to tady moc hezké, jsem moc ráda, že tady mohu být. Chtěla bych moc poděkovat všem, kteří mě zvolili za dívku Škodateamu. Je to moc fajn, mám nafocený krásný kalendář a krásné vzpomínky,“ sdělila Deníku Karešová.

V kavárně rozproudila návštěvníky kapela Tři sestry Banditos, která na Klatovsko nezamířila naposled. „Byla tady úžasná atmosféra, kavárna byla plná a tak to má být. Rád bych je všechny pozval na 28. ledna do Točníku, kde budeme hrát,“ pozval Vlasta Roflík ze skupiny Tři sestry Banditos.

Nejvíce však lidé čekali na půlnoc, po které byl pro lačné oči dam i mužů připraven dámský i pánský striptýz. Muž v převleku batmana předvedl vše, čím ho příroda obdařila, stejně tak sestřička v latexovém oděvu. „Bylo to super. Rozhodně je to příjemná podívaná. Tenhle ples nemá chybu. Je tady spousta zábavy, soutěží, cen a striptýzy vše akorát dokonale podtrhnou,“ uvedl jeden z přihlížejících Petr Krátký.

Ples se vydařil také podle slov pořadatelů. „Myslím si, že to, co jsme chtěli, to se nám povedlo. Kulturní dům byl plný a doufáme, že lidé byli spokojeni. Bavili se, popíjeli, tančili a to je na plese to nejdůležitější. Už teď se těšíme na další ples,“ řekl Deníku pořadatel Roman Schavel.