Lokalita Březový potok zasahuje do katastru obcí Pačejova, Maňovic, Chanovic, Velkého Boru, Olšan a Kvášňovic. Zástupci všech těchto obcí se akce zúčastnili. „Šlo již o třetí ročník. Chceme tím upozornit na direktivní postoj státu k výstavbě hlubinného úložiště jaderného odpadu. Součástí akce byla protestní jízda na kole a štafetový běh po obvodu celé lokality, což je zhruba 25 kilometrů. V Jetenovicích byla zasazena lípa, protože tam by měl teoreticky vyrůst povrchový areál úložiště. Poté v kulturním domě přednesli starostové všech dotčených obcí své projevy,“ uvedl starosta Velkého Boru Václav Zábranský.

Po všech oficialitách vystoupil sbor Velkobor, děti ze ZŠ Pačejov a Sdružení pošumavských muzikantů.

V sobotu 23. dubna se u Sušice čelně střetla dvě auta.
V Sušici se čelně střetla dvě auta, nehoda způsobila komplikace na silnici

I přes deštivé a chladné počasí se na trasu vydali cyklisté i běžci, kteří chtěli boj proti úložišti podpořit. „Nelíbí se nám, že nám tady chtějí udělat úložiště. Je to neměnné a nikdo neví, co to může způsobit,“ řekl Václav Kubaň z Dobrotic, který jel na kole.

„Zkazili by nám tady přírodu. Já jsem sice starý, ale chtěl bych, aby tady naše děti měly zdravou přírodu,“ doplnil Václav Kubaň starší.

Rallye Šumava Klatovy 2017 suverénně ovládla posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký, Pavel Dresler s vozem Škoda Fabia R5
PODÍVEJTE SE: Kopecký vyhrál poprvé v historii Rallye Šumava třikrát za sebou