Výstavu přichystal Klub 3. armády v Klatovech. „Na výstavě je k vidění obrněná divize, potraviny všeho druhu, které jsou 70 let staré, konzervy jsou z 90 procent plné. Některé jsou i otevřené, aby lidé viděli, jak vypadaly. Prohlédnout si můžete i velitelský štáb druhé pěší divize, která se nacházela v roce 1945 v Klatovech. Je zde také originální kyslíková bomba z letadla B 17 – bombardéru, který spadl 14. února 1945 v Československu při náletu na Drážďany," nastínil obsah výstavy Miloš Ryneš z Klubu 3. armády.

Při procházení výstavou zhlédnete také zdravotnický materiál a ošetřovnu MASH Ve vitríně jsou vystaveny letecké potřeby jako kalhoty či helma. Nechybí ani různé nášivky a na ochozu atria jsou k vidění různé tiskoviny, časopisy, mapy i dobové fotografie Klatov a Plzeňského kraje.

Americký kemp

Před kulturním domem je postaven originální americký kemp. „Chceme tímto navodit dobu, která před 70 lety byla. K vidění je tam kulometné hnízdo, ošetřovna MASH, velitelský stan, stany pro posádky americké armády, jídelna a obrněná divize," uvedl Ryneš.

Vojenský kemp je před kulturním domem do 17. dubna a každý den od 9 do 12 hodin a od 15 do 17 hodin se tam konají komentované prohlídky. Další příležitost se podívat do kempu budete mít 4. až 6. května, kdy budou rovněž součástí komentované prohlídky.

Výstava v kulturním domě potrvá do 29. května.