„Dlouhá léta působí mužstvo mužů v okresní soutěži. Vzhledem k nízkému počtu dětí a mládeže se nedaří založit mládežnická družstva, která byla v dřívějších dobách samozřejmostí. Kvůli tomu se také nedaří omladit mužstvo mužů, za které nastupují hráči přesahující 30 let. Snažíme se úzce spolupracovat se sousedními Horažďovicemi, které by nám mohly s omlazením mužstva v blízké budoucnosti pomoci,” říká za TJ Tatran Ladislav Kropáček.
TJ Tatran Velké Hydčice se vyznačuje především dobrým hřištěm, kterého sousední FK Horažďovice využívá jako náhradního pro utkání mládeže i dospělých, ale také pro tréninky. Vzhledem k vysoké kvalitě trávníku zde hrají přípravná utkání mužstva Sušice, Klatov, Strakonic a řada dalších mužstev z Plzeňského i Jihočeského kraje. Mnohokrát zde byly odehrány zápasy okresních i krajských výběrů mládeže.

„Tatran každoročně pořádá také turnaj v kopané O prácheňský pohár. Letos se konal již 27. ročník. Tradičně organizujeme Silvestrovský běh, fotbalový ples a sběr železného šrotu v obci. Finanční prostředky na naši činnost získáváme především od obecního úřadu, který nám přispívá na činnost, a dále od okolních firem a soukromých podnikatelů. Naše poděkování patří dále také zakládajícím členům TJ Ladislavu Hejpetrovi a Ladislavu Kropáčkovi, kteří se aktivně podílí na chodu klubu a předávají dál své zkušenosti mladším,” doplnil další člen TJ Petr Kotrba.