V letošním roce je nejpozdějším datem k podání přiznání 1. duben.

„Menší vlna návštěvnosti byla začátkem ledna a února, ale tradičně to lidé nechávají spíše na březen. Abychom lidem vyšli vstříc, plánujeme opět rozšířené úřední hodiny,“ řekl ředitel Finančního úřadu v Klatovech Václav Černý.

Finanční úřad v Klatovech bude od 28. února do 18. března mít úřední hodiny každý den. V pondělí a ve středu od 8 do 17 hodin, ostatní dny od 8 do 13.30 hodin. Od 21. března do 1. dubna bude otevřeno každý den od 8 do 18 hodin, navíc budou moci lidé přijít i v sobotu 26. března od 8 do 12 hodin. Pokladní hodiny jsou od 28. února do 18. března každé pondělí a středu od 8 do 16 hodin a pak od 21. března do 1. dubna každý den od 8 do 16 hodin, včetně soboty 26. března.

Občané Nýrska a okolí mají možnost podat daňové přiznání 17. března v Nýrsku v městské knihovně ve společenském sále od 12 do 17 hodin.
Podobná situace jako v Klatovech je také v Sušici. „Řekl bych, že je to nyní takové nárazové, ale asi jako vždy očekáváme největší nápor v březnu. Ale samozřejmě doporučujeme lidem, aby to nenechávali na poslední chvíli, ušetří si tím čekání ve frontách. Jako každý rok jsme připravili prodloužené úřední hodiny a i výjezdy do okolních měst,“ sdělil ředitel Finančního úřadu v Sušici Josef Mužík.

Rozšířené úřední hodiny na Finančním úřadě v Sušici budou od 21. března do 1. dubna, a to od 8 do 18 hodin. V těchto dnech budou rozšířeny také pokladní hodiny, a to od 9 do 11 hodin a pak od 12.30 do 15.30 hodin. Přiznání je možné podat i vhozením do úřední schránky vedle vchodu do budovy finančního úřadu v kteroukoliv dobu. První výjezdový den se uskuteční 14. března do Kašperských Hor do informačního střediska v budově městského úřadu, kam mohou lidé přijít od 14 do 17 hodin. Dalším je Kolinec, kam pracovníci vyjedou 16. března a k dispozici budou od 14 do 17 hodin v budově úřadu.

Také v Horažďovicích si nechávají lidé podání daňového přiznání až na březen.

„Je to obdobné jako loňský rok, lidé chodí průběžně. Nezaznamenali jsme zatím nějaký větší nárůst nebo že by se tvořily delší fronty. Zhruba od poloviny března budeme mít prodloužené úřední hodiny,“ informoval ředitel Finančního úřadu v Horažďovicích Václav Hlůžek.

Na Finančním úřadě v Horažďovicích prodlouží úřední hodiny od 21. března do 1. dubna, a to od 8 do 18 hodin.

„Chodím podávat daňové přiznání většinou hned v lednu, protože mě pak děsí ty fronty, které na finančním úřadě bývají. Bohužel se mi i stane, že mám podklady dodané později, tak na ně musím čekat. Přiznání vyplňuji na internetu, abych měla kontrolu, a pak to přepisuji do formuláře,“ řekla Jana Bláhová z Klatov.

„Já si vždy říkám, že zítra musím jít, a nakonec tam jdu na poslední chvíli. Takže kvůli své lenosti si tam vždy vystojím frontu. Daňové přiznání si tisknu z internetu, ale raději ho tam nosím osobně, datovým schránkám moc nevěřím,“ vysvětlil Pavel Řezníček z Nýrska.

Daňové přiznání je možné podat přímo na finančních úřadech nebo také na internetových stránkách české daňové správy http:/cds.mfr.cz, kde je možné přiznání elektronicky vyplnit včetně kontroly správnosti propočtu. Daňové přiznání můžete zaslat také elektronicky na finanční úřad pomocí daňového portálu nebo datové schránky. Další možností je přiznání pouze elektronicky vyplnit, poté vytisknout a zaslat na finanční úřad poštou.