„6. srpna se začne natáčet nový pohádkový příběh režiséra Jiřího Stracha `Tři životy`. Prvním místem, kde filmaři budou natáčet, bude Veselý kopec. 11. srpna pak Strach se štábem zavítají na Klatovsko,“ informovala produkční České televize Eva Hladíková. Vodní hrad Švihov se promění ve vojenské cvičiště, vězení, popraviště a márnici. Kromě toho se některé prostory hradu promění v soudní síň či poručíkův dům. Hrad proto bude od 11. do 14. srpna uzavřen.

„I tentokrát si Šumavy užijeme. Natáčet budeme také od Křemelné až po Zhůří, využiji také krásný barokní mlýn, který leží mezi Javornou a Hartmanicemi, okolí Čertova jezera a další místa Šumavy,“ nechal se slyšet Jiří Strach.

Svou novou pohádku `Nejkrásnější hádanka` začíná točit také režisér Zdeněk Troška. „Původně jsem měl vytipované lokality v okolí Horšovského Týna, na Klatovskua a Domažlicku. Některá místa mě okouzlila, že jsem si bez nich nedovedl novou pohádku představit. Nakonec jsme ale museli zkrouhnout rozpočet, a tak zůstaneme se štábem jen v jižních Ćechách u Hluboké, Sychrova, Žlebů a Kostomlat,“ řekl Deníku režisér Troška.