Televize Nova začala natáčet na Šumavě v malebné oblasti Modravy. První klapka pilotního dílu kriminálního seriálu Policie Modrava padla v pondělí v Klatovech, kde se natáčelo v kulturním domě Družba a na okresním ředitelství Policie ČR. Včera se štáb přesunul do komerční banky i na náměstí v Klatovech.


“Natáčení odstartovalo 1. září, kdy televize Nova začala natáčet pilotní díl seriálu z kriminálního prostředí Policie Modrava, jehož režie se ujal Jaroslav Soukup. Točit se bude většinou v exteriérech, dominovat bude malebná krajina Kašperských Hor a přilehlého okolí,“ říká mluvčí TV Nova Michaela Fričová.


V Klatovech jste mohli v posledních dnech potkávat slovenskou herečku Soňu Norisovou, herce Jana Pohana, Filipa Tomsu, Jaroslava Satoranského a další osobnosti.


„V některých rolích se v chystaném snímku během natáčení však objeví i neherci z řad místních šumavských obyvatel i komparzisté přímo z Klatov,“ dodala Fričová.


Štáb, který včera natáčel na klatovském náměstí, vzbudil zájem u řady obyvatel. Točily se scény například v jedné z místních bank.
Diváci zde mohli vidět nejen hlavní hrdinku chystaného snímku Soňu Norisovou, ale i Jaroslava Satoranského.


„V Klatovech natáčím podruhé. Jednou to bylo v roce 1977 v kriminálním filmu Sázka na třináctku, kterou tehdy natáčel režisér Dušan Klein. To jsem si zahrál hlavní roli. Spolu se mnou tam hráli třeba Zuzana Cigánová, Rudolf Hrušínský, Bronislav Poloczek, René Přibil a další. Občas sem zavítám s divadlem. Klatovy mám rád, mám na ně mnoho krásných vzpomínek. Teď při natáčení se ke mně přihlásil jeden pán, který mě pozdravoval od svého tatínka, který se mnou před více než třiceti lety v Sázce na třináctku hrál. Potěšilo mě to,“ řekl Deníku Jaroslav Satoranský.

Hlavní postavou nového snímku Policie Modrava ztvární Soňa Norisová. „Práce s režisérem Soukupem je příjemná,“ nechala se slyšet hlavní hrdinka Soňa Norisová. Od zítřka se filmaři přesunou na Šumavu, do okolí Kašperských Hor a Modravy.