„Akce se začala pořádat už v roce 1975, pak se nějaký čas nekonala, ale obyvatelé si přáli, aby se vrátila a tak se v roce 1995 obnovila. Pořádáme už ji jen jednou za dva roky vzhledem k náročnosti a nápady nedošly příliš brzy,“ uvedla starostka Myslíva Marie Pícková.

Soutěžilo se v několika kategoriích a bylo se opravdu na co dívat. Fantazii se meze nekladly, každý výrobek byl originál. „Účast výrobců bych řekla, že je pořád stejná, i když už se neúčastní starší, kteří zde začínali, nahrazují je mladí, kteří do Myslíva přicházejí. Máme zde 170 výrobků,“ sdělila starostka.

Pohled na kreativní díla, nad kterými se sbíhají sliny, si nenechají tradičně ujít stovky návštěvníků. EX Myslív má již své tradiční příznivce, ale přijíždějí i noví, protože akce má již velkou popularitu. „Jezdíme sem pokaždé, když to jde. Je vidět, že šikulové sledují nové možnosti, co se dá udělat a tady to pak ukazují. Je to krása, někteří si se svým dílem opravdu vyhrají. Jezdím se na to moc ráda dívat,“ řekla Renata Zahradníková z Přeštic.

Skvosty z výstavy skončí v domácnostech, jelikož je pak lidé společně s cenami od sponzorů vyhrají v tombole.

Mezi všemi výrobky vybírali lidé ty nejlepší, v kategorii drůbež se nejvíce líbil Kuřecí piknik od Marie Dajčové, v kategorii vepřové maso Bůčkobraní od Jolany Kolaříkové. Mezi zvěřinou zvítězila Helena Šmídová s Divokou kachnou a la páv, mezi rybami a králíky Šárka Panušková s Kaprem v tůni, mezi cukrářskými výrobky vládl Špičkový dort od Hany Saxlové, v medovém pečivu pak Páv v růžích Ivany Havlíkové, který se stal i nejvíce hodnoceným výrobkem. Studenou kuchyni vyhrála Rekreační chaloupka Marie Posavádové.