Pivovar Plzeňský Prazdroj se totiž stal oficiálním partnerem českého předsednictví České republiky v Radě Evropské Unie. „Znamená to, že budeme dodávat pivo na akce pořádané v jeho rámci,“ upřesňuje tiskový mluvčí pivovaru Jiří Mareček.

Zaměstnanci pivovaru, kteří budou na akcích pivo čepovat, budou muset projít bezpečnostní prověrkou. „To je při podobných příležitostech nezbytné,“ dodává Mareček.

Běžných pivařů se fakt, že Prazdroj bude půl roku dodávat zlatavý mok pro kulturní a politické špičky z členských zemí EU, nedotkne. „Žádné speciální láhve, kde by bylo uvedeno, že jsme partnerem předsednictví nechystáme. Tato informace s logem se objeví pouze na výčepech na jednotlivých akcích EU,“ pokračuje Mareček.

Prazdroj dodá pivo na devětadvacet akcí po celé České republice a v Bruselu. Podle odhadů by se mělo při těchto příležitostech vypít 5000 litrů čepovaného piva a 2500 litrů piva lahvového. K tomu se počítá i s dodávkou přibližně 2500 litrů nealkoholického piva. Zástupci EU budou mít možnost ochutnat nejen Pilsner Urquell ale i jedenáctistupňový Gambrinus Excelent, Master a Radegast Birell.

Jednou z akcí k předsednictví bude i zasedání Výboru regionů, které se uskuteční 15. a 16. ledna v Plzni. Na jeho závěr je naplánována slavnostní večeře v restauraci Na Spilce.