Oslavenkyni přišlo popřát mnoho lidí, nechyběla ani její velká rodina. „Co si pamatuji, tak takového vysokého věku se z naší rodiny dožila jen naše praprababička. Myslím, že sto let oslavila díky staré škole a tím, jak lidé dříve žili. Jsem rád, že jí stále slouží zdraví a dobře vypadá. Určitě tu s námi bude ještě hodně let,“ uvedl její pravnuk Tomáš Ostrý z Rakovníka.

Paní Turnerová se narodila v Běšinech, kde žila celý život. Absolvovala základní školu a většinu života pracovala jako dělnice, například v lese. „Mezi její největší záliby patřila péče o zahradu a drobné zvířectvo,“ sdělila její vnučka Ludmila Vostrá.

Tato paní, které byste sto let rozhodně nehádali, má již jednu prapravnučku a tři prapravnuky. „Manžel jí zemřel, když mu bylo sedmdesát let, takže již třicet let žije sama. Po smrti je i její jediný syn,“ dodala Vostrá.

„Mám velkou radost, že jsem mohla oslavit své sté narozeniny se svou rodinou. Přeji si, abychom byli všichni zdraví,“ uvedla oslavenkyně.

Klientkou Domova pro seniory v Klatovech se stala roku 2002. „V našich zařízeních máme tři obyvatele, kteří letos oslaví 100 let. Dva žijí v domově v Klatovech a jeden v Domově důchodců v Újezdci,“ informovala ředitelka Městského ústavu sociálních služeb Klatovy Alena Kleinerová.
Oslavenkyně se včera rovněž podepsala do památeční kroniky města Klatov, kde jsou podpisy lidí, kteří se také dožili tohoto jubilea.