Ženská družstva okresu jsou velmi vyrovnaná a tak každý očekával s napětím, které vyhraje. Naproti tomu mužské družstvo SDH Dehtín bylo favoritem soutěže.

Favoritem Dehtín

V Malým Boru se konalo okresní kolo již počtvrté. „Je tu 10 družstev první věkové skupiny žen, 8 z druhé věkové skupiny žen a 20 družstev mužů. Tato soutěž je pouze pro okres Klatovy, kdežto postupová soutěž v požárním sportu se konala před 14 dny v Nýrsku,“ informoval starosta OSH Klatovy Josef Veith, který byl zároveň hlavním rozhodčím soutěže. „Favoritem u mužů by mohl být Dehtín nebo Habartice, tato družstva obvykle mívají dobré časy. Odhadnout první kategorii žen je velmi těžké, tam jsou síly vyrovnané,“ tipoval před soutěží Veith.

Do 3. místa úspěch

„Loni naše družstvo okresní soutěž vyhrálo, ale letos upřímně, jak to dopadne, netuším. Když budeme do třetího místa, bude to pro nás úspěch,“ sdělila Petra Vintíšová z SDH Nýrsko, která je členkou družstva žen první kategorie. „V každém případě sem všichni jedou s tím, že se chtějí stát vítězi, nikdo nejede pro prohru,“ dodal starosta okresu.

„Svému sboru v soutěži věřím. Ale kdo vyhraje, to záleží, jak se družstvu aktuálně povede,“ uvedl velitel SDH Velký Bor Pavel Raška.

Na okresní soutěži zazářili členové SDH Dehtín. Zvítězilo družstvo mužů i družstvo žen I. kategorie.

I v požárním sportu SDH Dehtín bude též reprezentovat okres v krajském kole soutěže v požárním sportu. Na krajské kolo, které se koná 21. srpna, se chystají také ženy z SDH Žihobce, jež také uspěly v okresním kole. Republikové kolo v požárním sportu se koná v Praze 19. října.