Kolinecká traktoriáda vznikla původně pro známé Čestmíra Škvardy, který akci organizuje na svém pozemku. Sláva akce se brzy roznesla a další ročníky přilákaly nejen soutěžící, ale i diváky.

„Letos jsme měli na startu padesátku závodníků, kteří se utkali v kategoriích staré traktory, domácí traktory a nové traktory. Soutěžilo i sedm žen, kterým nakonec kralovala Jitka Kohoutová z Kolince. Ke Kohoutovům letos spěchaly hned dvě první ceny. Bratr vítězky Pavel Kohout totiž vyhrál kategorii domácích traktorů.

„Je to bezvadná akce, úžasná atmosféra a jedinečná trať,“ hodnotil letošní klání další účastník František Sekyra, který trať ujel za dvě minuty.

„Prostě jsme chtěli do obce přitáhnout nějakou kulturu. Traktoriády jsou v poslední době hodně populární a já měl na tuto akci tady vhodné místo,“ pokračuje organizátor Čestmír Škarda.

Jiřímu Vokurkovi z Blatné, který byl považován za favorita soutěže, to letos nevyšlo.

„Nedá se nic dělat. Holt sbírku 22 pohárů, které jsme se synem nasbírali za poslední tři roky v Kolinci, nerozšíříme,“ smutněl Vokurka starší, který za několik dnů oslaví 62. narozeniny. Přesto se pochlubil, že dobrým závodníkem je i jeho syn.

„Jezdí jako drak, mnohokrát mi už napráskal. Inu mládí. Mám z toho radost,“ dodal obávaný závodník, který si svůj první traktor sestavil už v sedmnácti letech a prý dodnes jezdí.

V kategorii staré traktory vyhrál Jan Petráš a v nových traktorech pak Karel Kupka.