Hřiště, které pod základní školou v Tolstého ulici, bude moci být využíváno při hodinách tělesné výchovy jako doplňkové sportoviště, ale je i volně přístupné lidem ze sídliště Podhůrčí či Domažlického. „V sídlištích je poměrně velká koncentrace lidí, takže si tam budou moci chodit zacvičit a nebudou muset přes celé město na hřiště pod Vodojemem jako doposud,“ uvedl starosta Rudolf Salvetr.

V lokalitě, kde je skatepark a BMX dráha, vznikne v Klatovech další aktivita pro kola či koloběžky, a to pumptracková dráha. Délka vnějšího okruhu bude 102,5 m a vnitřního 52,8 m, šířka tratě dva metry. S výstavbou této dráhy se počítá v příštím roce.

Diamond Dance Klatovy na soutěži.
Klatovská taneční skupina Diamond Dance přivezla ze soutěže šest medailí

Už letos by se ale mohla začít stavět při cyklostezce směrem na Luby, kde jsou již nyní cvičební prvky, boulderingová stěna. Jde o lezeckou stěnu s bezpečným dopadem, výškou čtyři až pět metrů. Lezení na ní nevyžaduje speciální jištění jako u horolezecké stěny. „Reagujeme tím na poptávku lidí po těchto aktivitách a druhá věc je i to, že se tady po mnoha letech pomalu rozbíhá činnost horolezeckého oddílu a mladá generace se začala věnovat tomuto sportu. Může si tam zajít kdokoliv bez speciálního vybavení,“ sdělil starosta.