„Hlavně večer tu Cikáni spolu s Poláky a Ukrajinci, kteří bydlí tady na ubytovně, dělají nepořádek. Když dostanou výplatu, večer se opijí a vyřvávají v ulici do rána, rozhazují tu odpadky. V minulosti už se tu mezi nimi strhla i rvačka na nože. Strážníky někdy voláme i několikrát za noc,“ popsala situaci jedna z místních žen, která si nepřeje zveřejnit své jméno. Také pracovníci zdejšího sklenářství mají se sousedy zkušenosti. „Když zaberou, máme před provozovnou hromady flašek. Největší problémy tu s nimi bývají večer a v noci. Zdejší lidé si často stěžují,“ podotýká paní, která pracuje ve sklenářství.
Podle mluvčí městské policie Jany Pužmanové strážníci v místě rozdávají pokuty za přestupky. „Už jsme v oblasti posílili hlídky a strážníci do Plovární a Plynární ulice zajíždějí častěji,“ uvedla Pužmanová. Lokalita kolem obchodního domu Lidl je v Plzni nechvalně proslulá kvůli činžákům, v nichž jsou sestěhováni sociálně slabší občané. Plynární ulice vešla do povědomí Plzeňanů i kvůli případu brutálního napadení slepce Luboše Pechmana, kterého tu loni na jaře lupiči okradli a zmlátili tak, že skončil se zlámanými žebry v nemocnici. O pár měsíců později se stejný muž stal obětí hyenismu znovu, když mu zloději vykradli byt.
V nedalekém parku u řeky Radbuzy zase našli strážníci letos v březnu desítky injekčních stříkaček. Bylo jich tolik, že se nevešly do speciálního boxu a strážníci je museli sbírat do PET–lahve. podobný případ prý strážci zákona v Plzni nepamatují. Aby město zmapovalo mínění občanů a vědělo, v kterých lokalitách se lidé obávají o svoji bezpečnost, nechalo na toto téma zpracovat rozsáhlou analýzu. Výzkum, který zpracovalo Centrum aplikované antropologie ZČU v Plzni, čerpal informace od 1203 respondentů ve věku od 15 let. Mezi nimi byli lidé od základního až po vysokoškolské vzdělání. Některé údaje z výsledků analýzy přinášíme v tabulkách.