Dříve dopravní hřiště v Klatovech fungovalo ve velkém parku. Nyní jsou tam sice stále osazené značky, ale pro výuku prý nesplňuje parametry. Rodiče tak už několik let volali po jeho obnovení. Nové se buduje vedle Rákosníčkova hřiště v Podhůrčí, ale to se se mnohým lidem nelíbí. „V parku na to byl prostor, nikomu větší ruch nevadil. V Podhůrčí bude hřiště z ruky, navíc v blízkosti domů. To nevím, kdo tohle vymyslel, stavět sportoviště na sídlišti mezi paneláky. Měli tam spíš nechat travnatý prostor,“ postěžoval si Klatovan Matyáš Bastl.

Ilustrační foto
Žena z Klatovska naletěla falešnému bankéři a přišla o 450 tisíc korun

Podle starosty Klatov Rudolfa Salvetra si prostor vytipoval BESIP a vznikne tam hřiště, které odpovídá současným potřebám. „Hřiště v parku jsme osadili značkami, aby ho mohli lidé využívat, ale po velké debatě s představiteli BESIPU, i za účasti člověka, který má na ministerstvu dopravy BESIP na starost, nám na čtyřech nebo pěti sezeních vysvětlovali, že mít hřiště pro výuku v parku už není možné. Nevejdou se tam například s kruhovým objezdem a nedařilo by se nasimulovat různé situace. Neodpovídalo by to současnému silničnímu provozu, který potřebují děti učit,“ řekl Salvetr . Zároveň se podle něj předělávání hřiště v parku na větší či přivedení elektřiny, nelíbilo ani krajinářům, kteří tolerují stávající hřiště.

Hřiště v Podhůrčí ale vyroste bez zázemí. „Hřiště má největší vytíženost květen, červen možná září, říjen. Je tam i dobrá dostupnost pro děti z okolních škol. Původně sice byla také představa, že by se tam mělo postavit celé zázemí, ale to je energeticky nesmysl, když je hřiště v provozu jen několik měsíců,“ dodal starosta.

Nová silnice z Hojsovy Stráže na Špičák.
Skončila objížďka, silnice z Hojsovy Stráže na Špičák je již hotová