Inspirovaly je k tomu dílské hasičky, které podobný kalendář nafotily už před dvěma lety.

„Sešly jsme se u vínka a řekly jsme si, když dílské hasičky, tak my taky. Podmínkou ale byly prsaté baculky. Zájemkyň bylo dost, ale některé jsme musely odmítnout, protože byly štíhlé. Daly jsme dohromady seznam adeptek. Některým to ve finále zakázal manžel, jiné to samy vzdaly,“ říká Alena Jandová, která se svým manželem stála u zrodu kalendáře.

Focení se ujala profesionální fotografka Zuzana Horváthová a vše se odehrálo na Moravě v Hlohovci.

Dvanáctka obyčejných žen si vyzkoušela práci modelek a všechny se shodly, že to není žádná legrace. První parta začínala na vinicích už v šest hodin ráno.

'Je to dobrý, jsme hvězdy'

„Chtěly jsme stihnout východ slunce, což se nám bohužel nepovedlo. Polonahé jsme při osmi stupních pobíhaly po vinici. Druhá parta fotila odpoledne na zámku Tři Grácie. To už svítilo sluníčko, takže bylo mnohem tepleji,“ vypráví Jandová s tím, že i přes strasti si užily i spoustu legračních příhod, které focení přineslo.

„Když jsme ráno polonahé pobíhaly po vinici, jel tudy na kole strejček, který hlídal špačky, když nás uviděl, zapomněl řídit a málem skončil ve vinici. Právě v tu dobu se slavilo vinobraní a kolem kolejí, kde jsme fotily, šel průvod. Když nás lidé z průvodu viděli, někdo prohlásil, že je to halus. Nevěděly jsme, co to znamená. Napadlo nás, že je to asi něco hanlivého, že tady nejspíš budíme pohoršení. Později jsme se dozvěděly, že to je něco jako uznání, jak se říká u nás super, bomba. Řekly jsme si, holky, je to dobrý, jsme hvězdy,“ pokračuje Jandová.

Příští kalendář by měl být odvážnější

Kalendářů se spoře oděnými baculkami rozdali Jandovi už téměř sto kusů.

„Bylo jich zhotoveno asi tři sta. Nechali jsme si jich poslat stovku, že je použijeme k reklamně našeho podniku. Byli jsme mile překvapeni, když k nám chodily ženy, že chtějí kalendář jako dárek pro své partnery. Muži, kteří o něj měli zájem, se nechali slyšet, že ten příští by měl být odvážnější,“ říkají Jandovi.