Vše odstartovalo dopoledne zahájením u základní školy, kde se konal den otevřených dveří a lidé si tak mohli zavzpomínat, když do této školy chodili, a zhodnotit, jak se za ta léta proměnila. Současně tam byla také výstava fotografií TJ Sokol Dolany. V protějším kostele se uskutečnila mše na jejímž závěru bylo svěcení nového sokolského praporu. Poté prošel průvod k památníku padlých, kde hasiči položili věnec. Na návsi vyhrával dechový orchestr při ZŠ Švihov.

Po polední pauze byl nachystán program u tvrze, kde se lidé měli možnost zvenku podívat, co tam již její majitel architekt Jiří Boudník opravil. „Bohužel nemohu návštěvníky ještě provést tvrzí, protože to není bezpečné. Připravili jsme tak program zde se skupinou Morgana von Maxberg, která předvede několik vystoupení,“ řekl Boudník.

MFF v Klatovech.
V Klatovech opět bude od středy znít folklor, příprava festivalu byla náročná

Ve stejný čas odstartoval program také na koupališti, kde svá vystoupení předvedli nejprve žáci ze školy a poté se prezentovali Sokolové. Ti během svých ukázek provedli celou historií až do současnosti. A díky četnosti vystoupení je jasné, že jejich činnost je velmi bohatá.

Poté už následovala volná zábava a losování tomboly a k tomu všemu zahrávala Skalanka.