Český slavík v dokumentu své fanoušky pustí do svého soukromí, zavzpomíná na své hudební začátky a popíše, jakým strastem příprava tří obřích stadionových koncertů čelila. Přiblíží, jak nákladné takové koncerty jsou. Dokument je zároveň pozvánkou na záznam koncertu z Edenu, který TV Nova uvede na Silvestra o půl noci.

„Je to pro mě víc než dokument a hned na začátek je dobré říct, že není pouze o Edenu. Je to popis cesty, které byla opravdu klikatá, chvílemi dramatická, ale krásná. Je tam spousty emocí a překvapivých informací. Poprvé jsem nechal nahlédnout i do svého soukromí, protože s těmito koncerty souviselo. Když jsem tenhle dokument viděl, měl jsem husí kůži a na konci slzy v očích. V tomhle dokumentu je celý můj svět. Moje sny, moje rodina, domov, přátelé, kapela, tým a hlavně vy,“ vzkazuje Marek Ztracený svým fanouškům a divákům nového dokumentu.

Profesionální hasič Tomáš Ostádal, jenž tragicky zahynul.
Hasiči ze Sušice truchlí, tragicky zahynul jejich kolega

Trojnásobný Český slavík ve filmu vzpomíná na svůj první koncert ve školní aule v Železné Rudě a také na to, jak oznámil nápad na velký koncert, který se mnohým zdál jako šílený. Hudebník přiznává, že sám byl velmi naivní a vůbec si neuvědomoval, jak složité a nákladné je v Edenu koncert realizovat. Jen výměna trávníku na fotbalovém stadionu stojí 3,8 milionu korun, denní pronájem 2,5 milionu a technika potřebná na jeden takový koncert stojí denně další 4 miliony. „Rozhodnout se pro Eden znamená, že riskuješ všechno, co jsi do té doby vybudoval a vydělal, ať už ve své kariéře nebo v životě. Tady se nebavíme o stovkách tisíc. Tady se bavíme o desítkách milionů a o reputaci. A buď ti to kariéru posune směrem, o kterým jsi ani nesnil, a nebo ti to podkopne nohy. Nejeden interpret se tam spálil a musel tam koncert zrušit,“ říká v dokumentu Ztracený.

I když se první koncert vyprodal během jedné hodiny, druhý během dvou a třetí během jednoho týdne, diváci uvidí i nejistotu zpěváka, který má obavy, že lístky na koncerty se nebudou prodávat. Budou také při tom, kdy sestavuje seznam a pořadí písní pro Eden a kdy se rozhoduje, zda přidat další koncert a zvažuje všechna pro a proti.

První víkend na Špičáku v sezoně 2023/24.
Lyžařské areály bojují s oblevou, ale očekávají nový sníh. Stejně tak běžkaři

Ve snímku vystoupí i hosté koncertů Marta Jandová, Richard Genzer, Rytmus, Karel Roden a rodina Marka Ztraceného. Spokojený tatínek přizná, že si přál z Marka vychovat muzikanta, a to se mu splnilo. Marek ukáže také svého dvanáctiletého syna a popíše, jak došlo k tomu, že junior si v Edenu zabubnoval. Součástí dokumentu jsou i exkluzivní záběry ze svatby, ve kterých se zpěvák přizná, že si ve svatební den musel koupit ponožky ve večerce a místo manžetových knoflíčků použil piercing z manželčina pupíku.

Dokument Marek Ztracený: Cesta do Edenu bude na Voyo od 16. prosince, ale fanoušci Českého slavíka se mohou těšit i na samotný záznam „po strop“ našlapaného koncertu Marka Ztraceného v Edenu. Nezapomenutelnou atmosféru koncertů zachytily kamery a diváci si je mohou připomenout na TV Nova na Silvestra hned po půlnoci.