Tradiční celookresní soutěž družstev sborů dobrovolných hasičů z celého okresu Klatovy se uskutečnila o uplynulém víkendu v Měcholupech u Předslavi.
Sjeli se sem vítězové vyřazovacích kol v mužských a ženských kategoriích v hojném počtu.


„Na letošní soutěž do Měcholup postoupilo 22 družstev mužů a 12 družstev žen. V sobotu přijeli všichni,“ říká náměstkyně starosty Okresního sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Klatovech Zdeňka Hošťálková.


Počasí soutěži přálo, hřiště i celá soutěž byly podle zůčastněných družstev dobře připraveny, za což patří díky Sokolu a SDH Měcholupy.
Družstva mužů a žen v I. kategorii se utkala v požárním útoku a ve štafetě 4 x 100 m, ženy v II. věkové kategorii pak jen v útoku.
Vítězem okresní soutěže se za muže stal SDH Týnec u Horažďovic, druhé skončily Habartice a třetí Velenovy.


Vítězkami žen v I. kategorii se staly hasičky ze Štěpánovic, druhé se umístily ženy z Nýrska a třetí pak z Janovic nad Úhlavou.


V druhé kategorii žen patřilo vítězství statečným hasičkám z Píchu, druhé se umístily bojovnice z Čachrova a třetí stupínek patřil ženám z Hrádku.
„Soutěž byla pěkná, opět jsme se všichni hasiči setkali a změřili své síly, a tak to má být. Hlavně že je legrace a dobrá parta,“ říká velitelka družstva hasiček z Petrovic u Sušice Jana Kulíková.