Deník o tom z Ukrajiny informoval šéf expedice Bike Hazard 2010 Faust. Cílem výpravy, která se na cestu vydala minulý pátek a o níž Deník pravidelně informuje, je objet tzv. Zónu smrti na kolech s plnou polní, navštívit co nejvíce vesnic po okraji zóny, přiblížit se co nejvíce k vybuchlému reaktoru a dostat se do bažinaté oblasti za řeku Dněpr. Část už je splněna, parta šesti dobrodruhů má za sebou další zajímavé zážitky.

„Celý den jsme prolézali paneláky, školu, školku i jiné budovy ve městě duchů Pripjati. Byla to síla, je to fakt džungle,“ svěřil se Faust, který poté s kolegy odjel fotit obrovské sumce do chladicího kanálu a pak je vzal průvodce na 3. blok elektrárny na oběd do jídelny, kam chodí dělníci, kteří tu mohou pracovat jen hodinu denně.

„Hřebem dne bylo, že jsme stáli před sarkofágem 4. bloku, který před čtvrt stoletím vybuchl. Je opravdu zážitek to vidět. Konec prohlídky byl v černobylském přístavu u potápějících se lodí. A k večeru jsme ve vesnici, kde jsme měli schovaná kola, udělali dekontaminaci po našem. Oblečení jsme naskákali do rybníka a vše jsme vyprali,“ směje se strážovský cestovatel, jehož výprava ještě nekončí.