Tentokrát jej zlákala Brazílie, kam se vydal se svým kamarádem Josefem Dryjem, který jej doprovázel už na několika dalších cestách. Ani při cestách do Brazílie nezapomněl Václav Faust na čtenáře Deníku a přislíbil nám informovat nás o jejím průběhu prostřednictvím SMS.

První zpráva přišla v noci z úterý na středu s následujícím textem: „Posílám pozdrav z brazilských lesů. Už deset dní jedeme z Patagonie Argentino do Brazílie. Točil jsem tučňáky, tuleně, stáda, lam, plaměňáky, nosálky, ještěry, hady, ptáky, poušť, prales, obří kaktusy. Také jsme dva tisíce kilometrů doprovázeli Dakar, mám záběry z depa i z tratě. Teď jsme na Iguazu – obřích vodopádeh – a máme je také natočené. Pět dnů máme půjčeného offroada a už jsme s ním najeli pět tisíc mil. Jsem tady s Pepou Dryjem. A poslední věc: je tady hrozný horko.“

Václav Faust má za sebou několik cest, o kterých jsme rovněž psali na stránkách Klatovského deníku. Naposledy byl spolu se svou šestiletou dcerou Sárou v Rumunsku, kde projížděli tamní hory na čtyřkolkách. Dívka se tak stala nejmladší zástupkyní ženského pohlaví v České republice, která zdolala tak náročnou a dlouhou trasu na čtyřkolce.