Významnou investiční akcí letošního roku v Horažďovicích je zateplení obou základních škol ve městě. Ta si vyžádá zhruba třicet milionů korun. Jako první odstartovaly práce v těchto dnech na základní škole v Komenského ulici.

„Obě naše základní školy jsou letité budovy, které mají velké úniky tepla. To se musí změnit,“ informoval Deník místostarosta města Horažďovice Ladislav Lenský.

„Musí být zatepleny střešní části škol a vyměněny kompletně všechna okna. V základní škole Blatenská ul. musí být zateplena tělocvična a spojovací chodba do jídelny, družiny a tělocvičny. Tam musíme neprodleně vyměnit i sociální zařízení a vodoinstalace, zbudovat odvětrání a udělat další stavební úpravy,“ pokračuje Lenský.

Několik etap

Průběh prací bude rozvrhnut do několika etap. „V naší škole práce již odstartovaly. Teď musíme provoz školy skloubit se stavebními pracemi ve škole. U nás půjde o poměrně rozsáhlé úpravy. Musíme vyměnit všechna okna a dveře, zateplit školní družinu a jídelnu, zateplit půdu,“ vysvětlila ředitelka základní školy v Komenského ulici Marcela Šmrhová.

„Všechny stavební úpravy budou realizovány za provozu a práce na školách plynule navážou na letní prázdniny,“ doplnil Lenský. Horažďovičtí na tyto investiční akce získali dotaci z Operačního programu životního prostředí. „Chtěli jsme zateplit také mateřské školy. Ty přijdou na řadu ale až v příštím roce. Ze školek by nutně potřebovala zateplit hlavně Křesťanská mateřská škola,“ dodal Lenský.