Na silvestra v 8.30 hodin můžete vyrazit na 25. ročník silvestrovského pochodu na Sedlo, který startuje před pohostinstvím v obci Podmokly u Sušice. Na účastníky pochodu bude čekat poprvé v historii silvestrovský výhled z nové rozhledny na vrcholku Sedla, která byla postavena v letošním roce.

Nýrští turisté pořádají 31. prosince půlnoční setkání u bystřické kapličky, odkud jsou vidět ohňostroje nejen z Nýrska, ale i Klatov a Kdyně.

V pátek 1. ledna můžete vyrazit s rodinou i přáteli na novoroční vycházku ke kapli sv. Markéty, kterou pořádá kulturní komise při obecním úřadě v Dlažově. Setkání u kapličky se koná v 15 hodin.

Klub českých turistů v Nýrsků pořádá novoroční vycházku nebo vyjížďku na Hraničář. Všichni zájemci se sejdou 1. ledna v 11 hodin u kulturního domu v Nýrsku a odtud vyrazí na Hraničář. Cyklisté s horským nebo trekovým kolem mají sraz ve 12.15 hodin u infocentra v Nýrsku. Trasa v délce do 15 kilometrů bude zvolena až podle aktuálních povětrnostních podmínek

Prvního ledna pořádají tradiční šlápotu také ve Vřeskovicích. Zde se zájemci o vycházku do okolí Vřeskovic sejdou ve 13 hodin u kulturního domu. Trasa i délka pochodu bude určena až na místě po vyhodnocení počasí.

Pochod bude i v Měčíně. Zde se na Nový rok sejdou zájemci před obchodem U Boříků na nádvoří městského úřadu ve 14 hodin, odkud se všichni vydají „Na Pahorky“.

V sobotu 2. ledna se můžete vydat na pěší pochod k uctění a zachování přírody a života v Pošumaví. Tato procházka povede územím, které je mezi vytipovanými lokalitami ke stavbě úložiště radioaktivního odpadu. Sraz zájemců bude od 8.30 do 9.30 hodin v IC zámku Chanovice. Cíl pochodu bude ve 13 hodin v kulturním domě v Chanovicích s hudbou a se zpěvem.