V Čepicích byla účast velmi hojná, o to více si masopust lidé užili. „U nás v Čepicích staré tradice ctíme. Mezi ty, které pořádáme obzvláště rádi, určitě patří masopustní průvod vsí. Obvykle se nás scházívá tak kolem 60 masek, letos nás šlo 72. To je hezké číslo vzhledem k tomu, že trvale žijících občanů tu máme kolem 70. A to ještě skoro v každé chaloupce zůstal někdo, kdo nám otevřel a královsky nás pohostil. Servírovaly se koblížky, vdolky, řízky, polévky, uzené, tlačenky a nespočet buchet a chlebíčků. A pochopitelně litry tekutin,“ popsala Hana Sulanová z Čepic.

V průvodu nechyběla klasika jako vodníci, kominíci, dřevorubci, spousta zvířat, král a královna, princové a princezny, rytíři, uklízečka, babka, pionýrka, cikánky, doktor se sestrou, vězni, upíři. K nim se přidali Rumcajs, teroristi z Východu, hippies, muchomůrka, Pepek námořník s Olí, návštěva ze Skotska a z Mexika a postavičky z reklamy. „Vše bylo doprovázené fotografem a úžasnými muzikanty. Tak v této různorodé společnosti jsme strávili prima den, který jsme zakončili v místním hostinci. Děkujeme všem maskám za účast a hostitelům za jejich štědrost,“ dodala Sulanová.

Marek Ztracený
Marek Ztracený byl zoufalý, přišel o své nové texty, ale zázraky se dějí

Masopustní průvod prošel také Malým Borem za doprovodu kapely a dohledu příslušníků VB. Historii připomněl vojevůdce Žižka se svou družinou a zavítal i Asterix a Obelix. „Komu chybí letos sníh, mohl si alespoň pohladit sněhuláky, a dokonce tu byly zapomenuté zabalené vánoční dárky. Parta potápěčů s malými hasiči dávala pozor, aby větrné počasí nerozfoukalo požár. S větrem zápasily další masky, jako ovoce, babka s kočárkem a muchomůrky, kterým vítr odfoukával klobouky. K vidění byli malé kočičky a malý kovboj, k průvodu se připojil i velký kovboj na koni. Muzikanti zahráli u každého domu, kde na ně čekalo sladké i slané občerstvení,“ sdělila Eva Marešová z Malého Boru.