„Do konce listopadu budou postupně nahrazeny tři staré lávky přes Drnový potok novými, navíc bude vybudována jedna zcela nová, a to díky tomu, že se nám v květnu konečně podařilo získat 15,5 milionu korun dotace na jejich výměnu. Postupně budou dokončovány i stezky s tím související, zejména na levé straně potoka, součástí je také oprava dopravního hřiště,“ uvedl místostarosta Klatov Václav Chroust.

Ještě do konce srpna by se malí i dospělí návštěvníci mohli dočkat dalšího vyžití. Za kolonádou směrem na Luby vzniká nové hřiště na petanque, dětské hřiště pro starší děti, ale i cvičební prvky, jež mohou k protažení využít nejen senioři.

„V doteku s potokem pak budou k dispozici vodní schody, doufejme, že bude i dostatek vody, aby je lidé mohli využít. Po dohodě s dodavateli bychom rádi Klatovanům umožnili vstup i na ještě ne vždy hotové části díla, protože je zbytečné zavírat stezku, která je již téměř hotová a chybí jí jen finální úprava. Je ale třeba, aby lidé dbali zvýšené opatrnosti, pokud budou tyto části parku, dle pokynů stavby, využívat,“ řekl Chroust.

Od července si návštěvníci mohou vyzkoušet lanovou stezku, která je rovněž v prostoru za kolonádou. Tu si užijí asi především větší děti, pro malé je tam vybudováno menší lanové centrum.

Ilustrační foto
Ukradl část tržby, aby zaplatil splátky