Jejich medvědy znali mladí i staří. Vystupovali totiž ve známém českém filmu Šest medvědů s Cibulkou. Teď předvedou, jak se krotí krokodýli.
Berousek cirkus Sultán zavítá do Klatov a od pondělí do neděle vás zve na svá představení.

Každý může přijít užít si jedinečnou podívanou a vychutnat si pravou cirkusovou atmosféru, která má tradici trvající už mnoho desetiletí. Těšit se můžete také na pohodlné posezení – nesedí se tam totiž na lavicích, ale v křeslech.

Hlavním tahákem cirkusu je ojedinělá krokodýlí show.

Mluvící koně a divoké opice

Diváci se mohou těšit také na mluvícího koně, jízdu divokých opic na malých ponících nebo drezuru kachen, kterou předvede pes Elvis.
Nebude chybět ani medvěd na koni a další cirkusová lákadla. Cirkusové umění patří k českým zemím stejně jako například české sklo, pivo nebo bižuterie.
Cirkusy, jak je známe v dnešní podobě, vznikly zhruba v polovině minulého století. Jedním z nejslavnějších českých cirkusových rodů je rodina Berouskova, jejímž nejznámějším představitelem je Ferdinand Berousek. Ten společně se svými syny vystupoval ve filmu Šest medvědů s Cibulkou, kde hlavní roli hráli právě jejich medvědi. Drezura medvědů je specialitou této rodiny.

Synové Karel a Ferdinand, majitelé Berousek cirkusu Sultán, jsou představiteli šesté generace Berousků a stejně tak, jak se cirkusovému umění učili od svého otce Ferdinanda, dnes předávají zkušenosti svým dětem, které jsou další nadějnou generací.

Drezury zvířat, které tuto rodinu proslavily, jsou prováděny s tolerancí, porozuměním a láskou ke zvířatům, která motivují výhradně jídlem a cvičí pouze v tom, co je baví. K ničemu je nemusejí nijak nutit.

Obdiv sklízí rovněž za oceánem

V roce 1981 získala drezura medvědů pod vedením Karla Berouska nejvyšší vyznamenání v Tokiu za Super show s medvědy. Obrovský úspěch pak Berouskové zaznamenali také ve Spojených státech amerických. Byli jako jediní z českých umělců pozváni na hostování v největším Disneylandu na světě.