I v letošním roce se také zastaví potěšit děti bez domova ve vybraných dětských domovech.

Bohatý program je připraven hlavně pro děti, dospělé návštěvníky jistě potěší možnost nákupem drobných dárečků finančně přispět na dobročinnou organizaci. Výtěžek z prodeje dárkových předmětů a nápojů půjde přímo na podporu vybrané místní dobročinné společnosti.

„V našem městě Klatovy rozsvítí vánoční kamion svá světla devátého prosince v 16.30 hodin, přičemž bohatý program bude připraven již od 15.00 hodin,“ informuje František Kocfelda, vedoucí hospodářského odboru MěÚ Klatovy.

Příjemná vánoční melodie, výzdoba náměstí a velký červený kamion. Scéna, která se již po několikáté vrací do Klatov, aby potěšila malé i velké a dala ochutnat pravou vánoční atmosféru.

„Návštěva vánočního kamionu nabízí možnost, jak strávit volné zimní odpoledne se svými ratolestmi a ještě podpořit dobrou věc. Již před příjezdem kamionu budete moci navštívit Santovu vánoční vesničku se stánky, které budou nabízet doprovodný program i drobné občerstvení. Pro vaše děti bude připraveno mnoho zábavných aktivit, kde budou moci malovat, recitovat, zpívat nebo si jen hrát. V Santově vesničce si také děti mohou vyrábět vánoční přání,“ dodává Kocfelda.

Jako milou vzpomínku si pak odnesou drobné ceny či vlastní fotku se Santa Clausem (hned druhý den ji naleznou na webových stránkách ke stažení). Nebude chybět ani možnost zazpívat si oblíbené vánoční koledy nebo se naučit kouzelnou písničku „Vánoce jsou tady”, která otevírá kamion a budí Santu.

„Kamion však neobjíždí náměstí jen pro potěšení dětí, jeho dalším úkolem je pomoc neziskovým organizacím. Vytěžená částka z dárků a nápojů, které se prodají během návštěvy kamionu v Klatovech, jde do pečlivě vybrané místní dobročinné organizace. Jde o jedinečný projekt, u kterého máte jistotu, že podpoříte lokální aktivity,“ dodal vedoucí odboru.