V sobotu 16. dubna se můžete vydat na speciální velikonoční komentovanou prohlídku města. Průvodce vás provede historií, zajímavými zákoutími a malebnými uličkami. Navíc získáte informace o velikonočních zvycích a tradicích na Šumavě. Začátek prohlídky je v 15 hodin před budovou radnice.
O Velikonoční neděli se budou od 10 do 17 hodin konat na náměstí řemeslné trhy. Trhovci nabídnou pestrou velikonoční a jarní výzdobu, pomlázky, řehtačky, zdobená vajíčka, jarní květiny a další originální sortiment. V 11 hodin se můžete podívat na představení Divadla potulného čajovníka. Jde o pouliční loutkové divadlo, které je plné veselých her a nebude chybět ani vůně čaje.
Od 13 hodin se náměstím rozezní kapela harmonikářů z podlesí s názvem Šumaváci, která hraje především české lidové a moravské písničky z řady známých skladatelů. Během odpoledne také vystoupí s tradiční dechovou muzikou skupina Horalka z Domažlic. Konec svátečního odpoledne zakončí poprocková kapela Flám.
Do Kašperských Hor ale také zavítá známá česká herečka, moderátorka, která je ale velmi úspěšná i v oblasti gastronomie. Nenechte si ujít gastronomickou show Markéty Hrubešové od 14 hodin a přijďte se inspirovat jejím kuchařským uměním.
Nedílnou součástí velikonočních oslav na náměstí bude soutěž o nejlepší velikonoční nádivku. Přihlásit se mohou amatéři i profesionální kuchaři. Soutěž bude následovat po gastronomické show.
Zavítat o Velikonocích můžete i na hrad Kašperk. "O víkendu 16. a 17. dubna jsou připravené historické aktivity na nádvoří hradu, jako například střelba z luku nebo kuše, výroba pečetí, středověké skriptorium, hod podkovou a také povídání o dávné historii a původu velikonočních kraslic. To vše v režii Spolku přátel historie a šermu Gabreta. V neděli a v pondělí se můžete těšit také na hudbu pod širým nebem. Během dvou dní zahraje průběžně na nádvoří hudební skupina Benedictus kapelníka Milana Karpíška. Hudební program zaměřený na středověkou hudbu představí nejen charakteristické dobové nástroje, ale především zahraje písně v češtině i latině, tak jak se v lidovém i dvorském prostředí ve středověku hrávalo a zpívalo. Zazní především světská hudba, včetně písní milostných a pijáckých," nalákal kastelán hradu Václav Kůs.