Občané a firmy mohou darovat originální dárky, knihy, CD, obrázky, suvenýry z cest, porcelán, keramiku, šperky, bižuterii. „Lidé nám nosí hlavně porcelán, skleněné výrobky, hračky a podobně. Byli bychom rádi, kdyby nám nosili také nějaké rarity, které už v dnešní době nejsou k sehnání nebo je doma lidé vyrábí sami. Máme už zde například pánskou buřinku, lapač snů a takových věcí bychom uvítali i více,“ řekla Deníku jedna z organizátorek Pavla Mikulášová.
Celý výtěžek, který bude získaný z dražby věcí, bude věnován na zakoupení kuchyně do denního stacionáře Diakonie v Klatovech. „U věcí nebude předem stanovena žádná cena. Lidé přijdou, řeknou, kolik by za daný předmět byli ochotni dát a my se budeme jako dražitelé snažit cenu usmlouvat na vyšší. Mezi dražiteli přislíbili účast například starosta města, místostarostové, někteří radní i zastupitelé města, v těchto řadách také potvrdila svoji účast zakladatelka mammocentra v Praze Miroslava Skovajsová, která tam bude od 9 do 12 hodin, a další,“ sdělila Mikulášová.

Jedinou věcí, která bude dražena klasickou dražbou, bude oštěp Petra Frydrycha, který ho věnuje do dražby. Sám se také dobročinného bazaru zúčastní a během bazaru se také uskuteční jeho autogramiáda.

Součástí vánočního bazaru je sbírka hraček pro Domov sv. Zdislavy, pro dětské zařízení Klokánek v Janovicích nad Úhlavou, pro Azylový dům v Klatovech a pro Český červený kříž. Dárci mohou přinést funkční hračky, stavebnice, puzzle, míče a podobně.

Po dobu trvání bazaru budete moci pro své děti získat na vánoční přání unikátní razítko Ježíškovy pošty z Klatov.

Příjem darů od občanů, podnikatelů a firem se koná do 2. prosince od 9 do 16 hodin na pracovišti Czech Point v dominikánském klášteře.

Pokud byste měli zájem přispět finančním darem, můžete zaslat libovolnou částku na bankovní účet č. 1038-0821048319/0800.