Necelé dva měsíce je v provozu nový aquapark v Sušici a už se musela udělat první oprava. Důvodem byla velmi kluzká podlaha okolo bazénů. Vyjíždět tam musela k jednomu z návštěvníků i zdravotnická záchranná služba. Opakovat by se to prý už ale nemělo.

„Tanec" na dlaždicích

Lidé byli z kluzkých dlaždic nešťastní. „Jeli jsme se do aquaparku vykoupat pár dní po otevření, protože jsme na něj byli zvědaví. Je hezký, to ano, ale jakmile jsme tam s přítelem několikrát zavrávorali, protože nám podlaha šíleně klouzala, tak nás nadšení přešlo. Nesetkala jsem se s tím, že by to v jiných bazénech takhle klouzalo," řekla jedna z návštěvnic aquaparku Kateřina Krajčovičová z Klatov.

O „tanečku" mezi bazény ví své také Vladimír Peksa z Klatovska. „Cedule, které upozorňují na to, že podlaha je kluzká, jsou všude, ale v sušickém aquaparku to klouzalo více, než v jiném aquaparku, který jsem navštívil. Byl jsem tam s vnukem, a musel jsem ho více hlídat, protože tam dvakrát uklouzl a upadl," uvedl Peksa.

S kluzkým povrchem v sušickém bazénu má svoji zkušenost více lidí. Přijet tam musela i zdravotnická záchranná služba. „Za poslední měsíc jsme tam vyjížděli k ošetření jednou. Poté jsme pacienta převáželi do sušické nemocnice," informovala krajská mluvčí zdravotnické záchranné služba Lenka Ptáčková.

Nový nátěr

To, že je podlaha nebezpečně kluzká, zaregistrovali také provozovatelé bazénu, protože minulý týden v sobotu udělali nápravu. „Provedli jsme protiskluzový nátěr, který snížil skluznost povrchu podlahy. Po nátěru se to hodně zlepšilo a už to tolik neklouže. Každý ale musí počítat s tím, že mokrá dlaždice bude vždy nějak klouzat," uvedl ředitel organizace Sportoviště města Sušice, která aquapark provozuje, Lukáš Hamák.

Ten také dodal, že tam ošetřovali za celou dobu provozu jedno naražené koleno a jeden otřes mozku, což je prý minimum proti tisícům lidí, kteří aquapark už navštívili.